آتش سوزی های کالیفرنیا و بادهای متغیر چالشی را برای آتش نشانان ایجاد می کند

آتش سوزی های کالیفرنیا و بادهای متغیر چالشی را برای آتش نشانان ایجاد می کند


سانتا باربارا ، کالیفرنیا – بادهای متغیر چالش های جدیدی را برای آتش نشانان در حال مبارزه با آتش سوزی در کوه های ساحلی جنوب کالیفرنیا ایجاد کرد که مزارع و خانه های روستایی را تهدید می کرد و یک بزرگراه اصلی را برای روزها بسته نگه داشت.

آتش سوزی Alisal بیش از 24 مایل مربع از سیاه چال متراکم را در کوههای سانتا یونز در غرب سانتا باربارا سوزاند. مهار شامگاه چهارشنبه فقط 5 درصد بود.

در حالی که منطقه دیدنی در امتداد ساحل اقیانوس آرام پرجمعیت است ، مقامات آتش نشانی گفتند ، آتش سوزی بیش از 100 خانه ، مزارع و ساختمانهای دیگر را تهدید می کند.

تیم های آتش نشانی از رانچو دل سیلو که متعلق به رونالد و نانسی ریگان بود و در دوران ریاست جمهوری وی به کاخ سفید غربی معروف بود محافظت می کردند. مزرعه ای به مساحت 688 هکتار (278 هکتار) ، جایی که ریگان میزبان رهبران جهان بود ، در بالای رشته کوهی قرار دارد ، بر فراز آتش سوزی هایی که از علف و چمن ضخیم جشن می گیرند.

آتش سوزی Alisal ، که در 11 اکتبر آغاز شد ، در بیش از 24 مایل مربع در کالیفرنیا ادامه داشت.
AP

بر اساس گزارش کارگران مزرعه ، آتش سوزی عصر چهارشنبه حدود نیم مایلی دورتر بود ، اما قسمتی از آتش به اندازه بقیه فعال نبود ، گفت جسیکا جنسن ، معاون رئیس جمهور و رئیس ستاد امور جوانان آمریکا بنیاد ، که در حال حاضر مزرعه را اداره می کند.

“ما سپاسگزاریم که هیچ گونه آتش سوزی در ملک واقعی ریگان رنچ وجود نداشت. جنسن در ایمیلی به آسوشیتدپرس گفت:

به گفته سازمان جوانان محافظه کار ، این منطقه از سال 1955 تا به حال نسوزیده است.

خدمه برای مهار آتش در جولیتا ، کالیفرنیا ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان ، کار می کرد ، کار کردند.
خدمه برای مهار آتش در جولیتا ، کالیفرنیا ، جایی که رانچو دل سیلو ، معروف به کاخ سفید غربی در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان ، کار می کرد ، کار کردند.
AP

بنیاد در بیانیه ای اعلام کرد که ماشین های آتش نشانی در مزرعه قرار دارند و مواد ضد حریق در اطراف سازه های آن پاشیده می شود. او اشاره کرد که هلیکوپترها از یکی از دو دریاچه مزرعه پر از آب شده اند.

خدمه همچنین از تأسیسات فرآوری گاز Exxon Mobil Corp در دره ای که در محاصره شعله های آتش بود محافظت کردند.

این آتش سوزی روز دوشنبه در نزدیکی مخزن الیسال رخ داد و وزش باد شدید از شمال شعله های آتش را در میان کوه ها جاری کرد و 101 هواپیمای آمریکایی را در غرب استان سانتا باربارا خاموش کرد. در یک نقطه ، شعله های آتش در بزرگراه چهار خط پرید و به ساحل رسید. بسته شدن رانندگان ، رانندگان را مجبور به دور زدن جاده های کوچکتر کرده است.

اندرو مدسن ، سخنگوی سرویس جنگل های ایالات متحده ، گفت که ممکن است بزرگراه تا پایان هفته بسته بماند.

آتش نشانان که در مناطق شیب دار و ناهموار کار می کردند ، توسط دهها تانک و هلیکوپتر تخلیه آب کمک گرفتند که در میان بادهای آرام تر روز به آسمان بازگشتند. جیم هریس ، رئیس اداره ملی آتش سوزی لوس پادرس ، گفت جابجایی باد می تواند هواپیماها را زمین گیر نگه دارد.

هریس گفت: “با تغییر باد ، این خطرناک ترین و بحرانی ترین زمان آتش سوزی است ، زیرا آتش جهت ما را تغییر می دهد.”

به گفته وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش نشانی ، تقریبا 3900 مایل مربع در آتش سوزی 2021 تخریب شد.
به گفته وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش نشانی ، تقریبا 3900 مایل مربع در آتش سوزی 2021 تخریب شد.
AP
آتش نشانان در کنار خطوط راه آهن در جولیتا ، کالیفرنیا در 13 اکتبر 2021 کار می کنند.
آتش نشانان در کنار خطوط راه آهن در جولیتا ، کالیفرنیا در 13 اکتبر 2021 کار می کنند.
AP

سرویس هواشناسی ملی اعلام کرد که چهارشنبه شب دور جدیدی از بادهای بدنام سان داونر در جنوب استان سانتا باربارا رخ خواهد داد و سایر مناطق کالیفرنیا نیز با افزایش خطر آتش سوزی مواجه خواهند شد.

انتظار می رود هشدارهای پرچم قرمز به دلیل طوفان و رطوبت کم در داخل کالیفرنیای شمالی پنجشنبه اعمال شود. پیش بینی کنندگان همچنین قصد دارند به دلیل توسعه بادهای سانتا آنا ، جمعه در برخی مناطق جنوبی کالیفرنیا یک ساعت مچی آتش نشانی صادر کنند.

شرکت پاسیفیک گاز و الکتریک اعلام کرد که احتمالاً مجبور است پنجشنبه برق بخش هایی از 13 منطقه شمالی کالیفرنیا را قطع کند تا از وقوع آتش سوزی ها به دلیل آسیب باد به خطوط برق جلوگیری کند. برق به حدود 25000 مصرف کننده ای که در طوفان روز دوشنبه قطع شده بودند برق برقرار کرده است.

به گفته وزارت جنگلداری و حفاظت آتش نشانی ، آتش سوزی های کالیفرنیا امسال نزدیک به 3900 مایل مربع را سوزانده و بیش از 3600 خانه ، مشاغل و دیگر ساختمان ها را تخریب کرده است.

خشکسالی های تاریخی در غرب آمریکا که با تغییرات آب و هوایی مرتبط است ، مبارزه با آتش سوزی را دشوارتر می کند. تنها در کالیفرنیا میلیون ها درخت کشته شده است. دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی غرب را در 30 سال گذشته گرمتر و خشک تر کرده است و همچنان آب و هوا را شدیدتر کرده و فراوانی و تخریب آتش سوزی را افزایش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *