آذربایجان شرقی 3.23 درصد از ارزش کشور را به خود اختصاص داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، پروین اشراقی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به تشریح چارچوب کلی و دستورالعمل های کلان دستیابی به رشد اقتصادی مورد انتظار در استان پرداخت و روند رشد اقتصادی استان را برشمرد. در کشور در دهه 90 ارزش افزوده استان از کشور در سهم 1400 و 1401 به ترتیب 2.3 و 3.23 درصد گزارش شده است.

وی همچنین با اشاره به نرخ رشد اقتصادی استان و هدف دستیابی به آن از طریق ظرفیت تولیدی و منابع مالی پایدار، اشتغال زایی، توسعه تولید دانش بنیان، تکمیل زنجیره تولید، عدالت اجتماعی و برابری، فعال سازی واحدهای تولیدی، تمرکز روی زمین توسعه مدیریت و صادرات..

اشراقی تعداد پروژه های موثر را 909 پروژه برای دستیابی به رشد اقتصادی 7.8 درصدی در استان اعلام و خاطرنشان کرد: برای این مهم باید 8 فقره وام دولتی و 42 ریال، 570 میلیون دلار و 634 میلیون یورو در مجموع بخش خصوصی هزینه شود. . جذب

وی در توضیح معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: رشد اقتصادی استان 8.7 درصد، معدن 15.7 درصد، صنعت 9.3 درصد، خدمات 6.5 درصد و رشد اقتصادی استان است. 7.8 درصد برآورد شده است.

تامین زیرساخت های تولید در بخش آب و انرژی، افزایش منابع اختصاص یافته به استان از محل بودجه سالانه با افزایش منابع استان در بودجه مرکزی، سیستم ها و روش های تخصیص یا اجاره زمین برای فعالیت های تولیدی در صنایع کوچک مقیاس. بررسی و پیشنهاد تدوین و اصلاح استانداردهای فنی کالاهای صادراتی سودآور مطابق با استانداردهای شهرها و جنگل‌های ایران، سازمان مراتع و آبخیزداری کشور، کشورهای هدف صادراتی، شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در استان، جهت آشنایی با نیازهای بخش‌های مختلف از جمله. توسعه برای دستیابی به رشد اقتصادی مورد انتظار.

اشراقی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خالی و افزایش بهره وری باید در اولویت قرار گیرد.

در نهایت پس از تصویب طرح‌های توسعه اقتصادی استان در شورای برنامه‌ریزی، مقرر شد برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی اجرایی و به دستگاه‌ها برای رفع الزامات اجرای آن‌ها اطلاع رسانی شود و پروژه‌های دستگاه‌ها به تصویب برسد. . مؤسسات گزارش پیشرفت پروژه را به شورای برنامه ریزی ارائه می کنند.

انتهای پیام/60026
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.