آزمایش بالینی نشان می دهد آزمایش بزاق برای COVID-19 به اندازه سواب بینی قابل اعتماد است


اخبار – بوستون -به عنوان نوع بسیار قابل انتقال دلتا ویروس که باعث افزایش COVID-19 در ایالات متحده و سراسر جهان می شود ، آزمایش سریع و مقرون به صرفه برای COVID-19 و افزایش واکسیناسیون برای کنترل گسترش ویروس ضروری است. سواب های نازوفارنکس (NPs) ، پروب های بلند پزشکی که برای جمع آوری نمونه های عمیق در بینی و گلو بیماران استفاده می شود ، استاندارد طلایی برای آزمایش های تشخیص COVID-19 است. با این حال ، خاطرات کمبود سواب های NP تخصصی در روزهای اول همه گیری و همچنین فشار بر کادر پزشکی آموزش دیده مورد نیاز برای انجام آزمایش ها ، نیاز به آزمایش ساده تر COVID-19 را نشان می دهد.

در یک کارآزمایی در دنیای واقعی ، تیمی از پزشکان-محققان در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess (BIDMC) نشان دادند که آزمایشات جمع آوری بزاق خود با نتایج مشابه آزمایشاتی که توسط متخصصان آموزش دیده با استفاده از سواب NP انجام شده است ، قابل مقایسه است. محققان به این نتیجه رسیدند که آزمایش بزاق 93 درصد از عفونت های COVID-19 را در محیط سرپایی تشخیص می دهد. یافته ها ، که در مجله منتشر شده است طیف میکروبیولوژی، می تواند به کاهش تنگناهای آزمایش منجر شود که آزمایش COVID-19 را از آغاز همه گیری محدود کرده است.

Ramy Arnaout ، MD ، DPhil ، مدیر ارشد آزمایشگاههای بالینی میکروبیولوژی BIDMC ، می گوید: “جمع آوری بزاق بسیار ساده تر و راحت تر از جایگزینی برای سواب NP است ، که علاوه بر ناراحتی نیاز به یک پزشک متخصص آموزش دیده دارد.” “یافته های ما علاوه بر اینکه یک روش راحت تر است ، نشان می دهد که جمع آوری بزاق نیز می تواند به همان اندازه م effectiveثر باشد ، حتی در یک سناریوی واقعی که هیچ محدودیتی برای خوردن یا نوشیدن قبل از جمع آوری بزاق وجود ندارد.”

آرناوت و همکارانش دو نمونه ، یکی با سواب NP و دیگری بزاق ، از 385 بیمار که تحت آزمایش COVID-19 در BIDMC قرار گرفتند ، دریافت کردند. به بیمارانی که در صف آزمایش NP منتظر بودند ، یک فنجان جمع آوری نمونه استریل داده شد و از آنها خواسته شد که یک نمونه بزاق سه میلی لیتری ارائه دهند. نمونه های بزاق بدون درمان یا با نگهدارنده تحت درمان قرار گرفتند و همه نمونه ها بر روی دو بستر مختلف آزمایش COVID-19 آزمایش شدند.

پس از تأیید ثابت ماندن ذرات ویروس در نمونه های بزاق تحت درمان و درمان نشده به مدت حداقل 24 ساعت ، محققان هماهنگی یا توافق بالایی بین آزمایش بزاق و آزمایش NP نشان دادند. یعنی نتایج در 93 درصد موارد یکسان بوده است. از 385 نمونه گرفته شده ، تنها 9 مورد با نتایج آزمایش NP و بزاق ناسازگار بودند. اکثر ناهماهنگی ها بارهای ویروسی بسیار پایینی داشتند و از نظر بالینی نگران کننده نبود و بزاق آنقدر عفونت را تشخیص داد که NP دیگر مشاهده نکرد و برعکس.

آرناوت و همکارانش گزارش کردند که حساسیت تست های NP هنوز کمی بیشتر از آزمایش بزاق است ، با آزمایش NP قادر به تشخیص ذرات ویروسی در غلظت های پایین تر است. با این حال ، محققان دریافتند که آزمایش بزاق هنوز 90 درصد از عفونت های COVID-19 را تشخیص می دهد و نتیجه گرفتند که کاهش حساسیت کمتر با سهولت و ایمنی جمع آوری خود جبران می شود.

آرناوت ، استادیار آسیب شناسی در دانشکده پزشکی هاروارد ، گفت: “ما نشان دادیم که برای اهداف عملی ، بزاق با سواب های NP برای آزمایش سرپایی COVID-19 قابل مقایسه است.”

نتایج این مطالعه همراه با تجزیه و تحلیل گذشته نگر و اول شخص منتشر شده در مجله میکروبیولوژی بالینی در آن آرناوت جزئیات تلاش مشارکتی و منبع باز خود را برای رسیدگی به کمبود سواب که توانایی کشور را در آزمایش و پیگیری گسترش COVID-19 در روزهای اولیه همه گیری مختل می کند ، توضیح داده و درس های آموخته شده را نیز توضیح می دهد. اولین تلاش تیم برای توسعه طرح های جدید سواب NP که می تواند به سرعت و در تعداد زیاد تولید شود ، به چهار نمونه اولیه چاپ سه بعدی منجر شد که در آزمایشات بالینی تأیید شد. چهار نمونه اولیه سواب از بین بیش از 100 طرح سواب ساخته شده از 45 ماده مختلف ارائه شده توسط 23 شرکت ، آزمایشگاه و افراد در سراسر کشور برای ارزیابی BIDMC انتخاب شدند.

نویسندگان مشترک این مطالعه شامل کودی کالاهان ، سارا دیتلبرگ ، سانجوکتا دوتا ، نانسی لیتلهالد ، آنی چنگ ، ​​کریستین کوپچوسکی ، دانیل مک وی ، استفان ریدل و جیمز ای. کربی از BIDMC بودند.

این کار از طریق یک قرارداد تحقیقاتی که توسط Abbott Molecular حمایت می شود ، پشتیبانی می شود. دکتر کربی معرفهای مولکولی ابوت را برای مطالعات غیرمرتبط تحت یک توافقنامه ارزیابی تشخیصی COVID-19 دریافت کرد. بقیه نویسندگان هیچ گونه تضاد منافع بالقوه ای را اعلام نکردند.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *