آزمایش های موشکی کره شمالی اروپا را ناراحت کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا روز پنجشنبه خواستار توقف آزمایش موشکی جدید کره شمالی و از سرگیری مذاکرات درباره منع اشاعه شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولو، نبیل مصرعلی، سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، گفت که از کره شمالی خواسته است “به اقدامات بی ثبات کننده خود پایان دهد و به درخواست ایالات متحده و جمهوری کره (کره جنوبی) پاسخ سازنده بدهد. ” برای گفتگو.”

این دیپلمات اروپایی افزود: این آزمایش‌های موشکی صلح و امنیت بین‌المللی و منطقه‌ای را مختل کرد و با تلاش‌های بین‌المللی برای ادامه گفت‌وگوها درباره روند خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره مغایرت دارد.

رسانه های سئول صبح پنجشنبه گزارش دادند که کره شمالی در حال انجام آزمایش موشکی جدیدی است. ارتش کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که پیونگ یانگ دو موشک ناشناس به سمت دریای شرق شلیک کرده است. این ششمین آزمایش موشکی کره شمالی در یک ماه گذشته است. این اندازه تمام آزمایش های موشکی 2021 در این کشور بود.

کره جنوبی نیز روز سه شنبه اعلام کرد که کره شمالی دو موشک کروز به سمت دریای ژاپن شلیک کرده است. خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، روسای ستاد ارتش کره جنوبی در حال تجزیه و تحلیل ویژگی ها و مختصات موشک ها هستند.

پیش از این، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به مقامات دستور داده بود که عملیات تعلیق شده را از سر بگیرند. پیونگ یانگ از اواخر سال 2017 آزمایش‌های موشکی بالستیک هسته‌ای و قاره‌پیما را به طور داوطلبانه متوقف کرده است.

در ماه های اخیر، کره شمالی موشک های مختلفی از جمله موشک های بالستیک، هدایت شونده و مافوق صوت و موشک هایی با قابلیت پرتاب از داخل قطار را آزمایش کرده است.

انتهای پیام/این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

رژیم لاغری سریع