آغاز بهره برداری از سیستم سرمایشی کمکی دانشگاه صنعتی شریف


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، بهره برداری رسمی از «سیستم خنک کننده محوری نیروگاه شازند» طراحی شده توسط محققان دانشگاه صنعتی شریف با حضور مدیران شازند انجام شد. . شرکت تولید نیروی برق حرارتی شازند و شرکت تولید نیروی برق حرارتی شازند شرکت مدیریت تولید برق حرارتی شازند و جمعی از کارشناسان صنعت برق.

ساخت سیستم سرمایشی کمکی واحد 4 نیروگاه شازند از طریق دفتر مجتمع دانشگاه صنعتی شریف انجام شد و ظرفیت تولید 28 مگاوات واحد در صورت گرمای بیش از حد جبران شد. این طرح برای اولین بار در کشور با یک سوم هزینه خرید تجهیزات خارجی اجرا شده است.

مسعود دربندی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیر مرکز توسعه سیستم های انرژی های نو (توسان) درباره این پروژه گفت: ساخت برج خنک کننده کمکی با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان در دو واحد تکمیل شده است. ثمره این پروژه را خواهیم دید.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موانع بر سر راه تولید برق در نیروگاه های حرارتی، خرابی سیستم خنک کننده مرکزی نیروگاه در شرایط اضطراری است که منجر به کاهش چشمگیر تولید برق نسبت به ظرفیت ناچیز نیروگاه می شود. نیروگاه.” رخ می دهد. این مشکل در ماه های گرم سال که شبکه برق کشور بیشترین مصرف را دارد تشدید می شود. در این راستا تیم ما راه حلی برای غلبه بر این محدودیت و افزایش تولید برق در شرایط پیک ارائه کرد. راه حل پیشنهادی استفاده از سیستم خنک کننده جانبی با برج خنک کننده اصلی نیروگاه هلر است، عنوان گواهی ثبت اختراع “سیستم خنک کننده کمکی برای سیستم خنک کننده مرکزی نوع هلر. برای کاهش تلفات برق. شرایط “این با مشارکت ثبت شد. از همکاران مرکز توسان انرژی شریف.

دربندی یادآور شد: این پروژه نمونه بی نظیری از همکاری و هماهنگی دانشگاه با صنایع زیربنایی کشور و شرکت های بزرگ خدمات فنی مهندسی برای رفع موانع تولید برق و ایجاد آرامش خاطر هموطنان است که قابل انجام است. کارفرمای پروژه یک شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی است و بهترین نظارت را بر مرکز توسعه طراحی و اجرای سیستم های انرژی های نو بر عهده دارد.

من باید بگویم مرکز توسعه سیستم های انرژی های نو (توسان) یکی از مراکز مستقر در مجتمع فناوری دانشگاه صنعتی شریف است که با همکاری مسعود دربندی از اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف پروژه های متعددی را انجام داده است. نیروهای فکری بسیاری از نخبگان و صاحب نظران صنعت. این مرکز با مراکز و صنایع مختلف صنعتی از جمله نیروگاه ها، پتروشیمی ها، پالایشگاه ها، معادن، فولاد و آهن فعالیت های تحقیقاتی و صنعتی زیادی انجام داده و رکوردهای بسیار خوبی در این زمینه به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.