آمار مرگ و میر کرونا در تهران/ روزانه چند نفر در بهشت ​​زهرا دفن می شوند؟


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس از چهارم تا چهارم تیرماه سال 1401 و بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، 2704 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور شناسایی کرد که از این تعداد 532 نفر بستری شدند و تعداد کل مبتلایان به کووید 19 اعلام شد. در کشور به 7272727 رسید.

تاکنون ۱۴۱ هزار و ۴۸۶ نفر در کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش، مجموع جان باختگان این بیماری تا 4 تیرماه به 141 هزار و 486 نفر رسیده است. خوشبختانه تاکنون 7 میلیون و 67 هزار و 694 نفر از بیماران بهبود یافته یا ترخیص شده اند که 448 نفر از بیماران کووید 19 در بخش های مراقبت ویژه بیمارستان ها تحت نظر هستند و تاکنون 52 میلیون و 835 هزار نفر و آزمایش کووید 156 برای تشخیص 19 نفر انجام شده است. در کشور برگزار می شود.

در حال حاضر 15 شهرستان در وضعیت قرمز، 35 شهرستان در وضعیت نارنجی، 208 شهرستان در وضعیت زرد و 190 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

احتمال افزایش تعداد شهرهای قرمز در دو هفته آینده وجود دارد.

اگرچه مقامات ذیربط اعلام کرده‌اند که احتمال افزایش تعداد شهرهای قرمز در دو هفته آینده وجود دارد، اما از شهروندان خواسته‌اند دوزهای تقویت‌کننده واکسن را دریافت کنند.

آمار جان باختگان کرونا در تهران در حال حاضر تک رقمی است، اما روزانه حدود 200 فرد غیر مبتلا به کرونا در بهشت ​​زهرا دفن می شوند.

آمار جان باختگان کرونا تک رقمی است/ روزانه 200 نفر در تهران جان خود را از دست می دهند.

سعید غضنفری، مدیرعامل سازمان بهشت ​​زهرا(س) شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: تعداد فوتی های کرونا کمتر از 10 نفر و در برخی روزها 2 تا 3 نفر بوده است.

وی افزود: روزانه 170 تا 200 فوتی غیرکرونا در تهران داریم.

غضنفری درباره توسعه ارمستان در تهران به فارس گفت: در حال انجام مطالعاتی در این زمینه هستیم و نکاتی وجود دارد که کارشناسان مد نظر دارند.

کرونا دوباره در حال افزایش است و کارشناسان می گویند بدن درد و گلودرد را کرونا می دانند و بیمارستان ها در حالت آماده باش هستند.

برخی از افراد حتی اگر واکسینه شده باشند ممکن است مبتلا شوند. پس باید بدانیم که واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی کند اما در کاهش میزان مرگ و میر بسیار موثر است.

هر فردی که با علائم بدن درد و گلودرد همراه باشد به ویروس کرونا مبتلا شده است.

علیرضا زالی فرمانده عملیات موقه بله بر کرونا در استان تهران معتقد است با توجه به اینکه سهم آزمایش‌ها نه تنها در تهران بلکه در شهرستان‌ها کاهش یافته است، ممکن است با کاهش کاذب این بیماری مواجه شویم. . بنابراین بهترین مثال علائم سندرمی است و هر فردی که علائم بدن درد و گلودرد را نشان دهد مبتلا به کرونا محسوب می شود.

هیچ داده خاصی در مورد کشندگی/بیماری زایی این سویه جدید بیماری و مرگ و میر ناشی از آن در جهان وجود ندارد.

وی در خصوص کشنده بودن این نوع جدید از بیماری گفت: تاکنون اطلاعات خاصی در مورد بیماری زایی و مرگ و میر این ویروس در دنیا وجود ندارد و نتوانسته اند به یک اجماع برسند، اما باید یک طرف وجود داشته باشد. احتیاط در نظر گرفته شود و این سویه شبیه آنفولانزا است. بیمارستان ها نیز مانند مراکز واکسیناسیون کاملاً مجهز هستند.

واکسیناسیون باید قبل از ایجاد کامل بیماری انجام شود در روزهایی که ویروس هنوز به طور کامل در جامعه پخش نشده است باید از این فرصت طلایی برای دوز تقویتی واکسیناسیون استفاده کرد که نوبت چهارم واکسن را مصرف کنند. .

بر اساس این گزارش، مجموعه واکسن‌های فعلی متنوع است و از محبوب‌ترین واکسن‌ها می‌توان به Sinopharm، AstraZeneca و Pastococ اشاره کرد. واکسن برکت پلاس مجوز لازم را دریافت کرده است و افراد می توانند از این واکسن به طور اختصاصی برای این سویه استفاده کنند.

مراکز واکسیناسیون در حال ارائه خدمات هستند و بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس تمامی واکسن ها در مراکز موجود بوده و در سطح خدمات با سرعت بالا در حال ارائه می باشد و اقدام ضروری است. باید از ماسک استفاده شود.

استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی الزامی است.

استانداری تهران بر لزوم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و استاندار گفت: در هفته های گذشته بحمدالله در چند روز تعداد فوتی های ما به صفر رسیده است اما اکنون شاهد رشد نسبی در کل هستیم. شاخص ها. در نتیجه تعداد بیماران، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر افزایش یافته و میزان مرگ و میر در برخی مناطق دو رقمی شده است.

بر اساس این گزارش، افرادی که به هر دلیل علائم پزشکی یا علائمی شبیه سرماخوردگی دارند باید خودمراقبتی و قرنطینه را در دستور کار قرار دهند و وارد اجتماع نشوند. در حال حاضر این ویروس را داریم که جهش داشته است، طبق گزارشی که از سوی دانشگاه های علوم پزشکی ارائه شده، شیوع و شیوع این ویروس به حدی افزایش یافته است که هر فرد می تواند 16 تا 18 نفر را مبتلا کند، بنابراین در صورت وجود علائم ، باید به آنها رسیدگی شود.

استفاده از ماسک در اماکن عمومی مانند بازارها و وسایل حمل و نقل عمومی مترو کاهش یافت.

پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در هفته های اخیر در کشور و استان تهران به حداقل رسیده است چرا که مردم معتقدند ویروس کرونا با استفاده از ماسک در اماکن عمومی ریشه کن شده است. مانند بازارها و حمل و نقل عمومی در مترو کاهش یافت. استفاده مجدد از ماسک ها برای کاهش میزان آلودگی غیرنظامیان.

با اجرای طرح واکسیناسیون شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر و شیوع ویروس کرونا بودیم که طی چند روز به صفر رسید و در چند ماه اخیر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کمتر مورد توجه قرار گرفت و این مسائل باعث شد. عفونت ویروسی دوباره افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/