آنچه باید درباره تداخل چاقی و COVID-19 بدانید


حتی در حالی که ما همچنان به مقابله با چالش های عظیم این بیماری همه گیر می پردازیم ، واضح است که COVID-19 صنعت مراقبت های بهداشتی را به روش های قابل توجهی متحول کرده است. برخی از این تغییرات به دلیل مشکلات دسترسی سیستمیک در حال ظهور هستند. به عنوان مثال ، مشکل کاهش نیروی کار و زنجیره تامین مسائل مهمی هستند که باید در سطح سیستماتیک مورد توجه قرار گیرند.

اما در بسیاری از موارد ، بیماری همه گیر تغییرات خاصی را در صنعت مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده است. داروهای ضد چاقی در درک و درمان بسیاری از بیماران در معرض خطر همه گیری همه گیر بسیار مهم بوده است. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا، چاقی یکی از چهار عامل خطرناک قلبی عروقی برای بستری شدن در بیمارستان COVID-19 است. در مطالعه بیش از 900،000 بستری برای بیماری کروناویروس آمریکا ، تخمین زده شد که 30.2 درصد مربوط به چاقی است. بیماران چاق در مقایسه با افرادی که تقریباً هر بیماری دیگری دارند ، بیشترین خطر عوارض جدی ، از جمله مرگ را دارند.

بنابراین بیماران چاق و ارائه دهندگان خدمات درمانی آنها باید تعدادی از چالش های منحصر به فرد چاقی را در نظر بگیرند. به عنوان مثال ، بیماران چاق بیشتر در معرض پیامدهای نامطلوب ناشی از عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی هستند. چاقی اغلب منجر به بیماریهای مزمن می شود ، که منجر به بدتر شدن پیامدهای سلامتی می شود که با افزودن COVID-19 تشدید می شود. مخصوص چاقی ، افزایش چربی بدن اغلب می تواند منجر به آدیپوزوپاتی یا “چربی بیمار” شود. همراه با ناهنجاری در عملکرد هورمونی ، این نیز می تواند منجر به نقص در عملکرد سیستم ایمنی شود. اختلال در سیستم ایمنی بدن می تواند بیماران چاق را مستعد ابتلا به عفونت کند ، باعث علائم شدیدتر شود و زمان بهبود را در مقایسه با افرادی که چاق نیستند به تاخیر بیندازد. این امر به ویژه در مورد عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی / ریه صادق است. افراد مبتلا به چاقی ممکن است در حال حاضر اختلال عملکرد ریوی ، ناهنجاری های تنفسی (کاهش حجم جزر و مدی و کاهش حجم بازدمی اجباری FEV) داشته باشند.1) ، و آپنه خواب. بیماران مبتلا به چاقی و هیپوکسی روزانه یا شبانه ممکن است فضای کمی برای تحمل افزایش هیپوکسی داشته باشند ، که عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی / ریه را به ویژه خطرناک می کند.

چاقی همچنین می تواند منجر به تضعیف ، بی حرکتی و چالش های ارتوپدی شود که می تواند دسترسی به مراقبت های پزشکی مناسب را محدود کند. با این حال ، همه گیری بیماری باعث حرکت بیشتر داروها شده و مراقبت های بهداشتی را از طریق دستگاه های تلفن همراه و الکترونیکی به جایی رسانده است. بدیهی است که فعالیتهایی مانند معاینه فیزیکی هنوز به صورت حضوری انجام نشده است ، اما مشاوره هایی که عمدتاً شامل مشاوره و مشاوره پزشکی می شوند ، با انعطاف پذیری بیشتری ادامه می یابد.

با افزایش تحقیقات و درمان داروهای چاقی ، پزشکان می توانند خطرات جدی مرتبط با COVID-19 را کاهش دهند. به روز بودن با آخرین تحقیقات و آموزش هرگز اینقدر مهم نبوده است.

متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند نحوه برخورد با چالش های خاص چاقی را در کنفرانس پاییزی انجمن پزشکی چاقی که از 23 تا 26 سپتامبر به صورت حضوری در شیکاگو و 14 تا 23 اکتبر به صورت مجازی از طریق تجربه دیجیتالی برگزار می شود ، بیاموزند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام ، به https://obesitymedicine.org/fall مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *