آنچه در مورد پروتز سینه نمی دانید


آنچه در مورد پروتز سینه نمی دانید |  تغذیه کره

تصاویر توسط دکتر Jae Chun، MD ساخته شده و با اجازه بیمار استفاده شده است

من طرفدار زیادی از زنانی هستم که وقتی احساس بیماری می کنند معتقدند و نمی بینم که این اطلاعات در مورد ایمپلنت سینه به اندازه کافی به اشتراک گذاشته شود.

اما ابتدا کمی تاریخچه کاشت سینه به عنوان یک دستگاه آزمایشی در دهه 1960 شروع شد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تا سال 1976 دستگاه‌های پزشکی را تنظیم نمی‌کرد، بنابراین ایمپلنت‌های سینه «دستگاه‌های منسوخ» تلقی می‌شدند. اساساً این بدان معنی است که بررسی های ایمنی و آزمایشات بالینی در ابتدا مورد نیاز نبود.

امروزه کاشت سینه یکی از بهترین جراحی‌های پلاستیک در سرتاسر جهان است، اما رازهای کوچک کثیفی را در خود جای می‌دهد که شاید شما از آن‌ها آگاه نباشید.

1. سیلیکون از پوشش ایمپلنت به بقیه بدن حرکت می کند

سیلیکون معمولاً پوشش خارجی پروتز سینه و گاهی اوقات داخل آن را نیز تشکیل می دهد (معمولاً با سیلیکون یا سالین پر می شود). سیلیکون از پوسته خارجی ایمپلنت به بقیه بدن حرکت می کند و می تواند باعث چیزی به نام بیماری ایمپلنت پستان (BII) شود که معمولاً به عنوان یک واکنش خود ایمنی توصیف می شود که منجر به علائمی مانند خستگی، بثورات، ریزش مو، ضعف و مشکلات عصبی از جمله موارد دیگر.

این به دلیل توانایی سیلیکون برای انتقال از ایمپلنت به بقیه بدن است که توسط بیوشیمیدان نیک کوهن و دکتر برنارد پتن تأیید شده است.

بر اساس تحقیقات نیک کوهن، بیوشیمیستی که برای انجام آزمایشات روی ایمپلنت سینه توسط سازنده استخدام شده بود، طی یک دوره 6 تا 8 ماهه سیلیکون از آستین سیلیکونی ایمپلنت خارج شد. زمانی که Cohn این اطلاعات را با سازنده به اشتراک گذاشت، چیزی تغییر یا اصلاح نشد. اطلاعات توسط صنعت ایمپلنت سینه سرکوب و کنترل شده است.

دکتر برنارد پتن نیز با گزارش هایی از سم شناسی مو، پوست، ناخن و خون این موضوع را تایید می کند. سیلیکون از ایمپلنت نشت می کند و حرکت می کند و در سراسر بدن حرکت می کند.

این مهاجرت سیلیکونی ممکن است مبنای BII باشد، وضعیتی که توسط پزشکی غربی به رسمیت شناخته نشده است، با این حال بیش از 100000 زن در گروه‌هایی در سراسر جهان وجود دارند که ادعا می‌کنند کاشت‌هایشان آنها را بیمار می‌کند.

برخی از پزشکان از این موضوع آگاه هستند و در برداشتن نه تنها ایمپلنت بلکه کپسول نیز تخصص دارند. کپسول یک بافت اسکار فیبری است که بدن در اطراف ایمپلنت ایجاد می کند، که برای برخی افراد، اگر با ایمپلنت برداشته نشود، علائم BII را طولانی می کند.

به گفته دکتر پتن، بیماران BII در عرض دو سال پس از برداشتن ایمپلنت بهبود می یابند زیرا بدن در طول زمان سیلیکون را از طریق ادرار، مدفوع و صفرا دفع می کند.

در حالی که BII مطمئناً برای همه کسانی که ایمپلنت می‌کنند صدق نمی‌کند، من فکر می‌کنم نشان دادن خطرات مهم است.

2. ایمپلنت = سن جراحی

هنگامی که با بزرگ کردن سینه موافقت می کنید، مادام العمر به جراحی رضایت می دهید. اکثر ایمپلنت های سیلیکونی توسط FDA برای 10-20 سال تایید شده اند. هر چه مدت طولانی تری آن را نگه دارید، به مرور زمان خطر پارگی بیشتر می شود.

مطالعات نشان می دهد که پروتز سینه تا سن 10 سالگی 7 تا 10 درصد احتمال پارگی دارد. [2]

این بدان معناست که اگر در دهه بیست سالگی ایمپلنت انجام دهید، احتمالاً حداقل 3-4 جراحی جایگزینی در طول زندگی خود خواهید داشت. علاوه بر این، اگر می‌خواهید آن را به طور کامل حذف کنید و آن را جایگزین نکنید، احتمالاً می‌خواهید برای از بین بردن کشیدگی پوستی که ایمپلنت طی سال‌ها ایجاد کرده است، بازسازی انجام دهید.

3. ایمپلنت سینه دارای هشدار جعبه سیاه است

آیا می دانستید که ایمپلنت سینه دارای هشدار جعبه سیاه است؟ این سخت‌ترین هشدار سازمان غذا و دارو برای تجهیزات پزشکی و داروهایی است که به عنوان هشداری به مصرف‌کنندگان ارائه می‌شوند که این محصول می‌تواند عوارض جانبی و آسیب‌های جدی از جمله مرگ احتمالی را به همراه داشته باشد.

در اینجا نمونه ای از هشدار جعبه سیاه موجود در ایمپلنت های سینه از طریق سازمان غذا و داروی آمریکا آمده است: [4]

هشدار جعبه سیاه کاشت سینه

صرف نظر از اینکه آیا پروتز سینه را برای خود انتخاب می کنید یا نه، مهم است که یک مصرف کننده آگاه باشید و از خطراتی که می توانید در تصمیم گیری خود بگنجانید آگاهی کافی داشته باشید.

تجربه شما از ایمپلنت چیست؟ لطفا در نظرات به اشتراک بگذارید!

شماره شناسایی شخصی:

آنچه در مورد پروتز سینه نمی دانید |  تغذیه کره

آنچه در مورد پروتز سینه نمی دانید |  تغذیه کره

منابع:

  1. فیلم مستند Explant نوشته جرمی سیمونز. 2021.
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC428218/
  3. تصاویر توسط دکتر جی چون و با اجازه بیمار استفاده شده است.
  4. https://www.fda.gov/media/131885/downloadرژیم لاغری سریع