آن را بپاشید یا از آن بگذرید؟

آن را بپاشید یا از آن بگذرید؟


همانطور که از عنوان آن پیداست ، یک مستند Netflix همگرایی: شجاعت در بحران هدف آن الهام بخشیدن به مردم است. کارگردان Orlando von Einsiedel – نامزد اسکار برای مستند بلند ویرونگا و برنده اسکار برای یک سند کوتاه کلاه سفید، هر دو توسط Netflix تولید شده اند-با همکاری 10 کارگردان مشترک برای بیان داستان هایی از خط مقدم همه گیری کووید -19 ، هیچ استدلالی در مورد تأثیر احساسی آن وجود ندارد.

ذات: فیلم با تصاویر جمعیت زیادی در داخل و خارج از کشور ، شلوغی شهری ، مهمانی های سال نو 2020 آغاز می شود. کارت عنوان شوم: ژانویه. آمار موارد و مرگ و میر کووید از اینجا آغاز می شود. ما با ونهوآ لین ، ویدئو بلاگر در ووهان چین ملاقات می کنیم ، که داوطلب می شود پزشکان و پرستاران را به بیمارستان ها برسانند پس از آنکه مقامات حمل و نقل عمومی را تعطیل کردند. خیابانها بیشتر خالی است. در تهران ، ایران ، محمدرضا و سارا کاکی برای رعایت دستورات قرنطینه در اطراف آپارتمان خود قدم می زنند. آنها نظاره گر پاپ برای جهان هستند و درباره توانایی دولت خود در واکنش به بحران ابراز تردید می کنند.

در لندن ، حسن العقاد ، پناهنده سوری ، از فرصت کار در یک بیمارستان برای نظافت و عقیم سازی استفاده می کند. داستانهای وی در شبکه های اجتماعی که همکاران سخت کوش او را برجسته می کند ، ویروسی شده است. رناتا آلوز در Paravezopolis favela در سائوپائولو برزیل ، ناوبر GPS اولین سرویس آمبولانس مورد اعتماد منطقه ، محصول کمکهای خصوصی است. معمولاً یک هماهنگ کننده رویداد ، او پیچ و خم خیابانها و کوچه ها در محله های فقیرنشین را به خوبی می شناسد ، بنابراین تصمیم گرفت در دوران همه گیری کمک کند.

در میامی ، دکتر آرمین هندرسون با صراحت در مورد اینکه چگونه اعلام مرگ افراد دشوار است صحبت کرد. کار او در بیمارستان دانشگاه میامی یکی از مشاغل او است ، در حالی که کار دیگر تأمین بی خانمان هایی است که وضعیت آنها در بحران بدتر شده است ، با دوش ، کمک پزشکی و ماسک صورت. در لیما ، پرو ، دکتر رزا لوز لوپز با مشکلات زیادی سر و کار دارد: بیماران مبتلا به کووید به معنای واقعی کلمه در صف بیرون ایستادند ، تعداد بیشتری از پزشکان و پرسنل آزمایش مثبت شدند ، درگیری خود او با ذات الریه و وضعیت پسر بچه 15 ساله به نام آلدایر ، که لوله گذاری شده است و نیاز به تراکئوتومی دارد ؛ آلدر ، که لوله گذاری شده است و نیاز به تراشه دارد.

در دهلی هند ، زن و شوهری با ترس از بیمارستان شلوغ خود را به متخصص زنان و زایمان می رسانند. نه چندان دور ، مجسمه های تشییع جنازه در خیابان ها می سوزد. در دانشگاه آکسفورد ، پروفسور سارا گیلبرت سخت در حال تولید واکسن AstraZeneca است. و در ژنو ، دكتر كل سازمان بهداشت جهاني ، دكتر تدروس آدهانوم گبريسوس ، هنگام مبارزه با شيوع سياسي ويروس ، لحن سنجيده اي را حفظ كرد.

سری NETFLIX CONVERGENCE
عکس: NETFLIX

چه فیلم هایی شما را به یاد او خواهد انداخت؟ کاملا تحت کنترل وی دولت ترامپ را متهم به شکست اپیدمیولوژیک خود می کند. در همان نفس پوشش دولت چین در پاسخ به منشاء بیماری کووید در ووهان را پوشش می دهد. آخرین پرواز این ما را در زمان شیوع زودهنگام ویروس کرونا سوار یک کشتی تفریحی می کند. و 76 روز داستان های کارگران پزشکی خط مقدم در ووهان را ضبط می کند.

اجرایی که ارزش دیدن دارد: داستانهای اکاد ، الویس ، هندرسون و لوپز آنها را افرادی فداکار ، خسته اما مصمم نشان می دهد (فیلم ممکن بود قوی تر باشد اگر فقط روی آنها تمرکز می کرد – بیشتر در یک دقیقه).

گفتگوی فراموش نشدنی: “ما به انجام بهترین کار خود ادامه می دهیم. ما به ایستادگی ادامه می دهیم.” – الویس

جنسیت و پوست: هيچ كس.

توصیه ما: رویکرد جامع فون اینسیدل در مورد داستانهای همه گیر زمینه های زیادی را در بر می گیرد و تلاش می کند تعدادی از موضوعات جهانی را لمس کند. همگرایی از نظر روحی سالم (با جلب رضایت پزشک برای انواع علائم جسمی ، که گفته می شود با اضطراب همخوانی دارد) ، او در مونتاژ عروسی ها و مراسم خاکسپاری مجازی پرتاب می شود و هنگامی که غبریسوس می گوید: “هیچ واکسنی برای ناسیونالیسم گمراه کننده وجود ندارد” سخنرانی سیاسی می کند. در پایان ، زن و شوهر دهلی در داستانی که احساس می کند توسعه نیافته است ، یک پسر بچه سالم به دنیا آوردند. وقتی با کاکی درگذشت عمویش با پدرش از طریق Facetime عزادار می شویم ، با او همدردی می کنیم ، اما پس از آن ، ما او و علی ریضا را به خوبی نمی شناسیم.

این مستند در قویترین حالت خود ، روایتی در مورد وخیم شدن وضعیت همه گیر وضعیت جوامع مستضعف ایجاد می کند: لوپز خسته و خسته با شکاف هایی که از صورت و ماسک روی صورتش نمایان است ، می گوید: “این طرف فقیر پرو است.” هندرسون به مردی که از ناحیه سر آسیب دیده است کمک می کند ، هنگامی که مقامات شهر میامی اردوگاه بی خانمان هایش را در زیر پل هوایی تخریب کردند ، دچار این مشکل شد. اکاد ویدئویی را به رسمیت می شناسد که دولت انگلیس را برای ارائه بسته تسلی به پزشکان و پرستاران ، اما نه کارگران سطح پایین مانند او ، که بسیاری از آنها نیز مهاجر هستند – و باعث تغییر سیاست می شود. الویس و یک پیراپزشک برای کمک به بیماران در سالن ها و راه پله های متلاشی شده منفجر می شوند و از اینکه کووید کمترین دغدغه آنها است ابراز تاسف می کنند: “هر کدام کی دیگری همه گیری ها به پایان می رسد؟ ‘ او می پرسد.

برخی از این داستانها نیاز به کاوش بیشتر دارند. صحنه هایی که آثار الویس را در محله های فقیرنشین به تصویر می کشد ، فوری و تکان دهنده است و می توان در مورد همه آفت های دیگری که به آنها اشاره می کنند ، یک ویژگی کامل را ایجاد کرد. همگرایی وقتی قتل جورج فلوید توسط یک افسر پلیس به راهپیمایی های عدالت اجتماعی در سراسر جهان دامن می زند – موضوعی دیگر که مستند مستند خود است – به طرز قابل توجهی منفجر می شود و در مواجهه با فیلم های مزاحم دوربین امنیتی که هندرسون را عکاس نژادپرست نشان می دهد و توسط پلیس دستبند زده می شود ، مناسب است. به اگر فیلم بیشتر متمرکز و تدوین شده باشد ، موضوعیت بیشتری خواهد داشت.

اما نکته اصلی فیلم ایجاد وحدت در مواجهه با فاجعه است. شکی نیست که این داستانها تأثیرگذار هستند و صحنه های درون آنها هوشیار و دردناک هستند و حقایق تلخ را با جهت گیری قوی روزنامه نگاری به تصویر می کشند. همگرایی او تا حدودی به این تراژدی امیدوار می شود و با یک مونتاژ آواز که از هاکی و کمی نوازندگی به پایان می رسد ، به پایان می رسد. اما در نهایت ، خوب است ، همه چیز در نظر گرفته می شود.

تماس ما: آن را جریان دهید علیرغم رواج روایی آن ، همگرایی: شجاعت در بحران یک سند غالباً نگران کننده و گاهی اوقات دشوار است و به ما یادآوری می کند که افراد حتی در مواجهه با یک بحران جهانی می توانند تغییر ایجاد کنند.

جان سرپا نویسنده و منتقد مستقل مستقر در گرند رپیدز ، میشیگان است. کارهای بیشتر او را در johnserbaatlarge.com بخوانید یا او را در توییتر دنبال کنید: جاسازی توییتبه

جریان همگرایی: شجاعت در بحران در نتفلیکسدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *