آیا باید تقویت کننده واکسن COVID خود را مخلوط کرده و مطابقت دهید؟

آیا باید تقویت کننده واکسن COVID خود را مخلوط کرده و مطابقت دهید؟


ما در مورد نحوه استفاده از تقویت کننده ها بیشتر از همیشه می دانیم ، اما هنوز در مورد زمان استفاده از آنها بسیار کم می دانیم.

لئون نیل/گتی ایماژ ؛ اقیانوس اطلس

در قسمت این هفته Boost Chronicles ، طرح شروع به شروع می کند. یک پانل مشورتی به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) امروز یک جلسه دو روزه را آغاز کرد تا توصیه هایی را در مورد اینکه آیا آژانس باید دوزهای اضافی واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا کووید -19 را تأیید کند ، تنظیم کند. (FDA هنوز مجوز نداده است و CDC هنوز باید هرگونه استفاده جدید از بوسترها را قبل از اینکه به آسانی در دسترس قرار گیرند ، توصیه کند.) واکسن مدرن در همین حال ، م Institسسه ملی بهداشت نتایج یک آزمایش بالینی طولانی مدت (و هنوز مورد بررسی قرار نگرفت) در مورد رویکرد “ترکیب و مطابقت” با دوزهای تقویت کننده را منتشر کرد ، که در آن افراد یک دوز واکسن متفاوت از همانی که با آن شروع کردند به هیئت FDA قرار است قبل از پایان این جلسه نیز در مورد این ایده بحث کند.

مطالعه موسسه ملی سلامت (NIH) بر روی 458 نفر نشان داد که ترکیب و مسابقه-همچنین به عنوان شناخته شده است ناهمگونتقویت کننده بی خطر است و بدون در نظر گرفتن ترکیب واکسن ها منجر به افزایش تعداد آنتی بادی های مرتبط می شود. با توجه به داده هایی که قبلاً از کشورهایی مانند انگلستان و اسپانیا بدست آمده است ، که چند ماه است روش های اختلاط و تطبیق سیستم های تصویربرداری اولیه را مطالعه می کنند ، این امر چندان تعجب آور نیست. به طور کلی ، این نتایج نشان داد که به خوبی و در برخی موارد بهتر از یک سیستم متقارن است. گزارش این هفته یافته های مربوط به افزایش طول عمر را گسترش می دهد و مورد دیگری را اضافه می کند: هنگامی که بوسترها به طور مستقیم مقایسه شدند ، واکسن های mRNA J&J را از آب بیرون می کشند.

وقتی واکسن ها برای اولین بار در زمستان گذشته منتشر شد ، به آمریکایی ها گفته شد که هر واکسنی عالی است ، بنابراین همه ما باید به هریک از سه واکسن در دسترس دسترسی داشته باشیم. اگر از تقویت کننده های ترکیب و مسابقه استفاده شود ، ممکن است با یک تصمیم گیج کننده تر روبرو شویم: بسته به جایی که شروع می کنید ، نه آهنگ مختلف در همه در دسترس خواهد بود. با فرض اینکه هر گزینه ای به زودی روی میز خواهد بود ، مردم چه انتخابی باید انجام دهند؟

یک مطالعه NIH هر ترکیب احتمالی را آزمایش و مقایسه کرد ، و نکته اصلی اینجاست: اگر به تقویت کننده احتیاج دارید ، J&J را مصرف نکنید. پس از دو هفته تقویت ، افرادی که رژیم J&J a Moderna را دنبال کردند ، سطح متوسط ​​آنتی بادی را که 9.8 برابر بیشتر از افرادی بود که دو بار تزریق J&J انجام دادند ، گزارش کردند. سطح آنتی بادی در بین دریافت کنندگان J&J → Pfizer درست در پشت قرار دارد. به طور کلی ، بالاترین سطح آنتی بادی در بین افرادی که سه دوز Moderna داشتند ، یافت شد. Pfizer → Moderna دومین تولید کننده برتر ، سپس Moderna → Pfizer را تولید کرد.

به نظر می رسد تقویت کننده های Moderna در کل کمی بیشتر از Pfizer م effectiveثر هستند ، اما این بدان معنا نیست که آمریکایی هایی که قبلاً تقویت کننده Pfizer را دریافت کرده اند از دست داده اند. تفاوت بین سیستم های mRNA نسبتاً کوچک بود. مهمتر از همه ، تفاوت بین انتخاب mRNA و رویکرد J&J → J&J کاملاً کاهش می یابد. سعد عمر ، مدیر موسسه بهداشت جهانی ییل ، ​​به من گفت: “ما نمی توانیم در تفسیر این داده ها بسیار دقیق باشیم”. (در هر 9 گروه آزمایشی فقط حدود 50 نفر حضور داشتند.) به گفته وی ، اما مزیت آشکار استفاده از واکسن های mRNA به عنوان تقویت کننده در مقایسه با واکسن های J&J بسیار زیاد است و بعید است که اشتباه باشد.

عوامل دیگر نیز ممکن است شکاف ظاهری بین Moderna و Pfizer را محدود کنند. در تحقیقی که اوایل این هفته منتشر شد ، تیمی شامل عمر ، به رهبری همکار آکیکو ایوازاکی ، دریافتند کسانی که از عفونت COVID-19 بهبود یافته اند و آنها واکسینه شده اند ممکن است به فلات حفاظت ایمنی و سپس “آب میوه برسند [of a booster shot] عمر گفت. این نشان می دهد که تفاوت بین گروه های ترکیبی و مسابقه می تواند برای آن گروه کمتر باشد (اگرچه عمر گفت که برای اطمینان باید به داده های بالینی مراجعه کند). مزیت Moderna نیز ممکن است با توجه به توصیه امروز پنل برای تقویت دوز ، فاقد مزیت باشد. (مطالعه موسسه ملی بهداشت ، تقویت کننده های دوز کامل Moderna را آزمایش کرد.) با این حال ، تحقیقات قبلی نشان می دهد که نصف دوز Moderna برای دوزهای اول یا دوم در واقع “به طور کلی” با رژیم اولیه قابل مقایسه بود. پل ساکس ، استاد دانشگاه هاروارد و مدیر کلینیکی بخش بیماری های عفونی در بیمارستان بریگهام و زنان می گوید: “من بسیار شگفت زده می شوم اگر به عنوان تقویت کننده عمل نکند.”

تمام نتایجی که در بالا توضیح داده شد ممکن است فقط بخشی از داستان را بیان کند. به یاد داشته باشید ، در مطالعه NIH از شمارش آنتی بادی ، یک معیار سنجش ایمنی واقعی استفاده شد. آنتی بادی ها اولین خط دفاعی بدن در برابر ویروس کرونا هستند ، اما تنها سلاح ما نیستند. سلولهای ایمنی مانند سلولهای B و T نیز به ویژه در دراز مدت مهم هستند. (Sacks به من می گوید که برخی از محققان حدس می زنند که J&J ممکن است به ویژه در تحریک نوع دوم و طولانی مدت ایمنی خوب عمل کند.) هزاران داوطلب را برای یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده استخدام کنید ، سپس تعداد افرادی را که در یک سیستم طولانی مدت به این بیماری مبتلا شده اند ، محاسبه کنید. اما بدون انجام این کار ، سطح آنتی بادی بهترین و مناسب ترین اطلاعاتی را فراهم می کند که می توان به سرعت از بیشترین تعداد افراد بدست آورد.

عمر مایل است چنین داده های بلند مدت در مورد نتایج بالینی ، همراه با داده های بیشتر در مورد تأثیر استراتژی های ترکیب و مطابقت بر گروه های سنی مختلف و مدت زمان افزایش حفاظت را مشاهده کند. این نوع داده ها در بسیاری از مطالعات تقویت کننده وجود دارد ، نه فقط ترکیب و مطابقت. تا زمانی که آنها را به دست نیاوریم ، در جایی که در حال حاضر هستیم گیر کرده ایم ، بیشتر از همیشه می دانیم چگونه انجام دهید برای تقویت ، اما هنوز دقیقاً مطمئن نیستید که زمان مناسب برای انجام آن چیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *