آیا تمرینات دمبل در خانه می تواند جایگزین تمرینات دستگاه بدنسازی شود؟

تمرینات دمبل در خانه برای رسیدن به اهداف تناسب اندام، کاهش چربی و بدنسازی بهتر از دستگاه های بدنسازی است. باورش سخت است که این ابزارهای تمرینی با وزنه دستی بتوانند جایگزین اتاقی پر از تجهیزات گران قیمت شوند. اما این درست است، که برای برخی از ورزشکاران خبری خوشایند است.

در شرایط سخت اقتصادی، عضویت در ورزشگاه یکی از اولین چیزهایی است که باید انجام شود. بسیاری از اعضای باشگاه هزینه هر بازدید از باشگاه را محاسبه می‌کنند و متوجه می‌شوند که ارزش آن را ندارد و این پول را می‌توان در جای دیگری به بهترین نحو استفاده کرد. اما آنها باید چه کار کنند؟ آیا آنها باید رویاهای خود را برای داشتن اندامی متناسب، لاغر و عضلانی ورزشی همراه با کارت ورزشگاه خود رها کنند؟

قطعا نه! در واقع، ورزشکاران سابق باید به این به عنوان یک فرصت نگاه کنند، نه یک اشکال. اکنون آنها آزادند که مسئولیت تناسب اندام، کاهش چربی و هیکل خود را بپذیرند و روش‌های تمرینی بسیار مؤثری را که ممکن است قبلاً نادیده گرفته‌اند کشف کنند… مانند تمرینات دمبل در خانه.

ورزش در مورد حرکت است

به هر باشگاه تجاری تجاری بروید و… گوش کنید. فقط به سایر ورزشکاران گوش دهید تا ببینید چه می گویند. به ناچار صحبت هایی در مورد اینکه یک تمرین خاص در عضلات چه کار می کند را خواهید شنید. شما می شنوید که یک مربی به مشتری جدید توضیح می دهد که این دستگاه بدنسازی “عضلات باسن را کار می کند” یا “به لات ها ضربه می زند”. و شما می شنوید که موش های باشگاهی مشتاق در مورد “پمپ کردن عضلات خود” یا “منفجر کردن بی های خود” صحبت می کنند. واضح است… آنها به عضلات خاصی توجه دارند که تمرین کار می کند.

اما تمرکز روی عضلات تمرکز اشتباهی است. ورزش مربوط به حرکت است نه ماهیچه ها. عملکرد شما به دلیل توانایی شما در جابجایی بهتر وزن بدن خود یا یک جسم وزن دار بهبود می یابد. و از قضا، تمرین برای حرکت بهتر، ماهیچه های مورد نیاز برای حرکت را تقویت می کند و باعث رشد آنها می شود… در نتیجه بدنی ورزشکار، لاغر و عضلانی که اکثر تمرینات برای آن تلاش می کنند، می شود.

دمبل ها برای تمرین حرکات وزنی بهتر از دستگاه های بدنسازی هستند. بنابراین، برای ایجاد تغییرات فیزیکی که منجر به عملکرد بالاتر و ظاهری جذاب تر می شود، بهتر هستند. بیایید ابتدا به دستگاه های بدنسازی نگاه کنیم…

دستگاه های بدنسازی حرکت شما را محدود می کنند

چسباندن خود به یک ماشین و کار کردن در برابر مقاومت در یک الگوی حرکتی از پیش تعیین شده، راه بدی برای تمرین است. حتی اگر بتوانید دستگاه را متناسب با نوع بدن و اندازه خود تنظیم کنید، این حرکت کاملاً با هر حرکتی که در دنیای واقعی پیدا می کنید بیگانه است. این باعث می شود اگر کمتر موثر باشد!

اوه اما یادم رفت شما در حال تمرین عضلات هستید، نه حرکات، درست است؟ اگر تنها نگرانی شما همین است، بنشینید، کمربند ایمنی را ببندید و به این روش های خارجی فشار دهید و بکشید. اما اگر می خواهید نحوه عملکرد (و نگاه) خود را در خارج از باشگاه بهبود بخشید، باید حرکات را تمرین کنید. و اینجاست که دمبل ها وارد می شوند.

دمبل‌ها بدنتان را طوری تمرین می‌دهند که حرکت کند

دمبل یک ابزار آموزشی بسیار پرکاربرد است. می توانید آنها را با هم، یک اندام در یک زمان یا به صورت متناوب استفاده کنید. این بدان معناست که آنها از نزدیک حرکاتی را که در فعالیت‌های دنیای واقعی، ورزش و کار پیدا خواهید کرد، تقلید می‌کنند. این به معنای پیشرفت های فیزیکی بیشتری است که می توانید ببینید، احساس کنید و استفاده کنید!

حالا، فقط فکر نکنید که با تغییر به دمبل از مشکل “عضله در مقابل حرکت” رها شده اید. بیشتر تمرینات دمبل توسط بدنسازانی طراحی می شود که فقط به عضلات مربوط می شوند. و از تطبیق پذیری دمبل ها برای “ایزوله کردن” گروه های عضلانی خاص استفاده می کنند. این راهی نیست که از آموزش دمبل خود بیشترین بهره را ببرید!

یک روتین دمبل که به خوبی ساخته شده است از طیف گسترده ای از تمرینات برای تمرین هر حرکت قابل تصور استفاده می کند. و این کار را به گونه ای انجام می دهد که بیشترین ارتباط را با حرکاتی دارد که در دنیای واقعی خواهید یافت. استفاده از یک تمرین کامل بدن که از دمبل ها به صورت هماهنگ و یک به یک و متناوب استفاده می کند، یکی از بهترین راه ها برای بهبود تناسب اندام، چربی سوزی و ایجاد بدنی ورزشی است. اگر این دلایلی است که شما از دستگاه های بدنسازی استفاده می کنید، وقت آن رسیده است که ورزشگاه را ترک کنید و برای خودتان دمبل تهیه کنید. اگر می خواهید برای صرفه جویی در هزینه ورزشگاه را ترک کنید، این می تواند یک نعمت بزرگ باشد. از این فرصت استفاده کنید تا از ذهنیت «تمرین عضلات» خارج شوید و شروع به استفاده از دمبل برای تمرین حرکات کنید. من فکر می کنم از نتایج عملکرد، سلامت و ظاهری که به دست می آورید راضی خواهید بود. تمرینات دمبل در خانه بهترین دوست جدید شما خواهد بود.

رژیم لاغری سریع