آیا رعایت رژیم کتوز خطرناک است؟

من بارها نام رژیم کتوزیس را شنیده ام ، مطمئن هستم که برخی از شما نیز آن را شنیده اید. اما آیا می دانید دقیقاً چیست؟ آیا خطرات و فواید آن را می دانید؟ بنابراین اجازه دهید همه چیز را به شما بگویم.

رژیم کتوز یک رژیم غذایی مبتنی بر حالتی از بدن انسان به نام کتوز است. کتوز زمانی اتفاق می افتد که بدن از کربوهیدرات محروم است و برای دریافت انرژی به پروتئین ، چربی و ماهیچه ها تکیه می کند. به عبارت دیگر ، رژیم کتوزیس رژیم کم کربوهیدرات بدون کربوهیدرات است.

در این حالت ، مغز به بدن شما می گوید که گلوکز را فقط در مواقع ضروری ذخیره کنید. این به این دلیل است که مغز درک می کند که گلوکز کافی دریافت نمی کند زیرا کربوهیدرات کافی نمی خورد. بنابراین ، همانطور که همه رژیم گیرندگان انتظار دارند ، مغز شروع به استفاده از ذخایر چربی برای همه نیازهای فوری انرژی می کند. خوب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟

چیزی که من هنوز به شما نگفته ام این است که بسیاری از جامعه پزشکی با کتوز به عنوان یک بحران جسمانی برخورد می کنند. بنابراین قبل از شروع رژیم کتوز ، ادامه مطلب را مطالعه کنید. وضعیت فساد کربوهیدرات نه تنها خطرناک نیست بلکه یک بحران جسمی محسوب می شود. این کافی است تا من را از این رژیم مادام العمر محروم کنم. اما اگر این برای شما کافی نیست ، به عوارض جانبی آن نگاهی بیندازید.

عوارض جانبی اساسی رژیم کتوز عبارتند از خستگی مداوم و خستگی عمومی و اختلالات مشابه بدن که ناشی از واقعیت ساده عدم وجود گلوکز کافی در بدن است. اما علاوه بر اینها ، می تواند باعث آسیب کبدی و نابودی بافت ماهیچه ای شود. مطمئنم که شما هیچ کدام از اینها را نمی خواهید. اما صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود دارد.

با توجه به اثرات رژیم کتوز ، احتمالاً نمی توانید از ساده ترین رژیم تمرینی پیروی کنید. و همانطور که همه می دانیم ، ورزش کردن بخش مهمی از کاهش وزن است. بنابراین دائماً خسته هستید ، نمی توانید ورزش کنید زیرا انرژی کافی ندارید. شما محدودیت های زیادی در مورد آنچه می توانید بخورید و چه چیزی نمی توانید بخورید ، دارید. بدن شما از چربی خود به عنوان آخرین راه حل به عنوان منبع انرژی استفاده می کند.

خانم ها و آقایان ، به این می گویند گرسنگی. گرسنگی از بسیاری جهات نوعی بیماری است. این بیماری می تواند باعث آسیب طولانی مدت به بدن شما شود و همچنین می تواند بر تلاش های رژیم غذایی آینده تأثیر بگذارد. لطفاً قبل از شروع یک رژیم جدید “امیدوار کننده” – آن را با دقت در نظر بگیرید. در مجموع ، رژیم کتوز یک فرایند چندان لذت بخش نیست.

شما جایگزین های زیادی دارید ، رژیم های سالم بسیاری که شیوه زندگی بهتری را ارائه می دهند. نباید تسلیم رژیم سخت و خطرناک کتوز شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *