آیا می دانید نقش رژیم غذایی در بیماری زخم معده چیست؟

آیا می دانید نقش رژیم غذایی در بیماری زخم معده چیست؟


بیماری زخم معده (PUD) ، که شامل تشکیل زخم در معده یا اثنی عشر (قسمت اول روده کوچک) می شود و دلیل اصلی جراحی روده است. از آنجا که PUD بر سیستم گوارشی تأثیر می گذارد ، منطقی است که آنچه شما روزانه می خورید باید بر پیشرفت بیماری زخم تأثیر بگذارد. با این حال ، ارتباط مستقیم بین آنچه بسیاری از مردم معتقدند اجزای تشکیل دهنده رژیم غذایی هستند و توسعه PUD به طرز شگفت آوری محدود و ناسازگار است. مطالعات مشاهده ای ارتباط مستقیمی بین مصرف الکل ، کافئین یا غذاهای تند و تشکیل زخم نشان نداده است. این امر با وجود این واقعیت که الکل و کافئین باعث تحریک ترشح اسید معده می شوند ، صادق است ، که به نوبه خود علائم زخم را تشدید می کند و در بهبود زخم اختلال ایجاد می کند. تحقیقات طی چند دهه گذشته نشان داده است که 80-90 of از زخم های معده در واقع توسط یک باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری (H. pylori) ایجاد شده است. بنابراین ، در حالی که رژیم غذایی ممکن است نقش داشته باشد ، به ویژه در مورد بهبود زخم ، عفونت H. pylori عامل اصلی PUD است. شیر ، که بسیاری از مردم هنوز به اشتباه معتقدند از PUD محافظت می کند یا حتی به درمان آن کمک می کند ، ممکن است با افزایش تولید اسید و پوشاندن علائم زخم ، شدت آن را افزایش دهد. علائم پنهان به بیمار اجازه می دهد بدون درمان پیشرفت کند.

از سوی دیگر ، محصولات لبنی تخمیر شده ، از جمله ماست و پنیر ، احتمالاً به دلیل خواص ضد میکروبی آنها با کاهش PUD مرتبط است. تحقیقات نشان می دهد که گونه های موجودات پروبیوتیک ، از جمله لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم بیفیدوم ، از رشد H.pylori جلوگیری می کنند. همچنین نشان داده شده است که این سویه های پروبیوتیکی اثر درمان عفونت H.pylori را بهبود می بخشد. در گذشته ، مصرف فیبر برای بیماران مبتلا به PUD توصیه نمی شد. تحقیقات کنونی نشان می دهد که فیبر محلول در واقع ممکن است نقش محافظتی داشته باشد. در یک مطالعه بزرگ و آینده نگر ، افرادی که بیشترین میزان فیبر محلول ، به ویژه فیبر حبوبات ، از جمله لوبیا ، توفو ، کره بادام زمینی و آجیل را داشتند ، 50 درصد کمتر از زخم های اثنی عشر در مقایسه با افرادی که کمترین فیبر محلول را مصرف می کردند ، مبتلا بودند. محلول به به نظر می رسد که مصرف فیبر گیاهی و ویتامین A یک اثر محافظتی نیز دارد. برعکس ، مصرف بیشتر غلات تصفیه شده (که فیبر کمتری دارد) و شکر تصفیه شده با افزایش خطر ابتلا به زخم اثنی عشر مرتبط است. به نظر می رسد پلی فنول ها ، مواد مغذی گیاهی که در کاهش خطر بسیاری از بیماری ها نقش دارند ، نقش مهمی در پیشگیری از زخم ایفا می کنند.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که چندین پلی فنول مختلف با افزایش تشکیل مخاطی که از روده ها محافظت می کند ، به جلوگیری از PUD کمک می کند. کاهش ترشح اسید. جلوگیری از رشد H.pylori ؛ آنها به عنوان آنتی اکسیدان های قوی عمل می کنند و به محافظت از پوشش روده کمک می کنند.

تحقیقات امیدوارکننده بر روی موش ها اثر بالقوه مفید چندین ترکیب گیاهی غنی از پلی فنول ها از جمله زنجبیل ، رازیانه و عصاره برگ زیتون را نشان داده است. سیگار کشیدن از طریق چندین مکانیسم با بروز PUD ارتباط تنگاتنگی دارد. از سوی دیگر ، ثابت شده است که فعالیت بدنی خطر ابتلا به زخم اثنی عشر را کاهش می دهد. بنابراین ، اتخاذ یک شیوه زندگی سالم ، شامل رژیم غذایی با انواع میوه ها و سبزیجات ، مقدار زیادی فیبر محلول ، و محصولات لبنی تخمیر شده با مقدار کمی قند اضافه شده ؛ سیگار نکشیدن و ورزش منظم می تواند نقش مهمی در پیشگیری از زخم داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *