آیت‌الله شعبانی خطاب به جریانات سیاسی: به دولت کمک کنید، مانع‌تراشی نکنید


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در جمع نمازگزاران همدان با تبریک به مناسبت فرارسیدن این عید بزرگ اظهار کرد: ماه مبارک رمضان به اتمام رسید اما عبودیت و استمرار تقوا و حضور در جماعات و مساجد نیاز انسان است.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) در خطبه‌ای سه نکته را به جامعه اسلامی متذکر می‌شوند افزود: امام می‌فرمانید که همدیگر را در کارهای نیک، در تقوا و حرکت به سمت خدا کمک کنید.

امام جمعه همدان با بیان اینکه به گفته حضرت علی(ع) انسان‌ها باید همدیگر را یاری کرده و به هم رحم کنند تصریح کرد: جامعه باید بستر مهرورزی باشد و مردم در آن عاطفه داشته و به یکدیگر محبت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی در این روزها، بازاری احتکار و گرانفروشی نکند، کاسبان رحم کنند و گرانفروشی نکنند.

شعبانی خاطرنشان کرد: امروز با مشکلات اقتصادی بسیاری در جامعه مواجه هستیم و دولت باید تلاش کند که آنها را برطرف کند، اما مردم هم وظیفه دارند که در این راه کمک‌حال دولت باشند.

وی با بیان اینکه اگر  نظارتی وجود نداشته باشد که هست، آیا باید در بازار هم گرانی وجود داشته باشد؟ گفت: آیا به فرض اگر نظارتی وجود نداشته باشد ما به عنوان یک مسلمان حق داریم گرانفروشی یا خدایی نکرده رباخواری کنیم؟

به هم رحم کنید

امام جمعه همدان با بیان اینکه بازاری، تاجر و کاسب، پدر خانواده، کارمند اداره باید به مردم رحم کنند اظهار کرد: همه افراد جامعه باید با احترام با همدیگر رفتار کنند و کارمندان ارباب رجوع را تکریم کنند تا  در جامعه فضای عاطفه و مهرورزی جریان یابد.

وی خطاب به خانواده‌ها نیز عنوان کرد: پدر و مادران در خانواده با فرزندان خود رفتاری مبتنی با رأفت و محبت داشته باشند.

شعبانی با تأکید بر اینکه جریانات سیاسی، حاشیه‌سازی نکنند و اختلافات سیاسی را کنار بگذارند تصریح کرد: دولت در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی است و همه جریانات سیاسی از جمله اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دولت را کمک کنند و اگر کمکی هم نمی‌کنند مانع‌تراشی نکنند.

وی ادامه داد: زمان انتخابات که فرا می‌رسد همه جریانات از مشکلات مردم دم می‌زنند بر این اساس به همه گروه‌ها باید گفت که امروز مردم مشکل دارند، پس همه دست به دست هم دهید، به دولت کمک کنید تا مشکلات حل شود.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: اگر راست می‌گویید و دنبال منافع مردم هستید، همه با هم باشید و دولتی که در عرصه حل مشکلات اقتصادی در خط مقدم قرار دارد را کمک کنید یا حداقل حاشیه‌سازی و مانع‌تراشی نکنید.

دولت برای حل مشکلات به حاشیه‌سازی‌ها توجه نکند

وی با بیان اینکه البته دولت هم باید نسبت به این حاشیه‌سازی‌ها توجه نکند گفت: این سخن به معنای مخالفت با نقد منصفانه نیست، بلکه نقد دولت به معنای کمک به دولت است و آنچه ایراد دارد نقد برای مانع‌تراشی است.

شعبانی اظهار کرد: هرکس معتقد به مردم است امروز باید به حل مشکلات کمک کند و اگر دعوایی نیز دارید آن را برای پس از حل مشکلات بگذارید اگر چه در دعواهای سیاسی بوی خدایی وجود ندارد اما امام خمینی(ره) می‌فرمایند «امروز مشکل مردم را حل کنید وقت برای دعوا بسیار است».

وی با اشاره به اینکه مسأله دیگر مراقبت از نوجوانان است افزود: بعد از کرونا حضور در فضای مجازی تشدید شده و باید مراقبت شود و این فضا قانونمند شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه  فضای مجازی را قانونمند کنید و این کار سختی نیست تصریح کرد: حالا که قانونمند کردن فضای مجازی انجام نشده، خود خانواده‌ها بر استفاده از فضای مجازی نظارت کنند.

   وی در پایان فرا رسیدن روز معلم و کارگر را نیز به این اقشار تبریک گفت.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع