آیت الله شیخ عیسی قاسم: انتخابات در بحرین برای کشتن دموکراسی است.


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین بار دیگر خواستار تحریم گسترده انتخابات پارلمانی و محلی این کشور شد.

به گزارش سایت منامه پست، وی نوشت: یکی از آنها اشتباه گفته است – فقط اشتباه کرده و من با قصد احتمالی او کاری ندارم – که انتخابات برای تقویت دموکراسی است، من باید شرکت کنم.

در این توییت ادامه داد: «پاسخ باید این باشد که چگونه می توان دموکراسی را در انتخاباتی که در ابتدا برای نابودی آن طراحی شده بود، تقویت کرد. انتخاباتی که درهای آن به روی عاشقان دموکراسی بسته است.

رهبر شیعیان بحرین سپس تاکید کرد: واقعیت این است که نباید مشارکت صورت گیرد تا جریان دموکراسی به طور کامل متوقف نشود و دیکتاتوری بیشتر نهادینه نشود.

وی پیش از این در صفحه توئیتر خود نوشته بود: انتخابات بحرین فقط برای ظلم و ستم بیشتر است و مردم در این حکومت فقط ابزاری برای تسلط دولت بر آنها هستند. آیا عقل سلیم اجازه شرکت در این انتخابات را می دهد؟

در 22 سپتامبر گذشته، شش جامعه و گروه های سیاسی مخالف در بحرین اعلام کردند که انتخابات 12 نوامبر (21 نوامبر) را تحریم می کنند.

مجلس نمایندگان بحرین بر اساس قانون اساسی سال 2002 و متشکل از چهل عضو است که با رای مردم انتخاب می شوند و آخرین انتخابات پارلمانی در اواخر سال 2018 برگزار شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.