آیت الله عبادی: فرهنگ شهادت جامعه را هوشیار نگه می دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت الله سید علی رضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در دیدار با حاضران در دومین یادواره شهدای ناحیه دهوک اظهار داشت: برپایی یادواره شهدا. ولسوالی دهوک یک ابتکار بسیار ارزشمند است.

وی در ادامه با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: سفر انسان از زمین تا آسمان است و مسافر بودن یعنی در این راه و موانع آن خداست. خودش» و راه خود را فراموش نکنید، پس وظیفه شهدا بیداری و بیداری جامعه و مردم بود تا مردم را از غفلت نجات دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نقشه دشمن چه با مواد مخدر باشد، چه با هالیوود، چه با فحشا و فحشا و چه با حرام های ظالمانه، راه و خدای خود را فراموش نکنیم.

آبادی افزود: وقتی انسان غفلت می کند، دشمن هم سلطه پیدا می کند.

وی افزود: حاج قاسم به عنوان فردی بیدار و هوشیار نقش مهمی در ایران، کشورهای منطقه و در سطح بین المللی ایفا کرد به طوری که دیگر شیاطین غرب از این فرد منزجر نمی شوند و چنین کاری را متصور شده و انجام داده است. او این شخص را که مخالف تمام قوانین دنیا بود به شهادت رساند، اما شهید حاج قاسم ده ها بار مانند سردار حاج قاسم جوامع را بیدار کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شهادت انسان را هوشیار نگه می دارد تا آنهایی که مسلمان نیستند هم خضوع کنند و اعتراف کنند، گفت: بنابراین زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و اهداف شهدا یکسان است. نقشی که قطعاً شهادت است. کیفیت شرط است.

آبادی با اشاره به اینکه موقعیت شهرستان دهوک به دلایل مختلف و پتانسیل آن نباید فراموش شود، افزود: اگر نقطه ای از ایران آبادتر شود به نفع همه خواهد بود و راه حل این است که با مراجع ذیربط تماس بگیرند. در مورد مسائل

وی با بیان اینکه همه امور متاثر از مسائل فرهنگی است و اگر فرهنگ لطمه بخورد به همه مسائل آسیب می زند، گفت: بزرگترین مشکل ما با دشمن فرهنگی است زیرا انسان موجودی فرهنگی است.

انتهای پیام/69027
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.