ابتکار NIH RADx نوآوری های آزمایش COVID-19 را برای انواع دیگر تست های سریع گسترش می دهد

ابتکار NIH RADx نوآوری های آزمایش COVID-19 را برای انواع دیگر تست های سریع گسترش می دهد


خبر-NIH Rapid Acceleration of Diagnostics (RADx) امروز اعلام کرد که قراردادی به ارزش 77.7 میلیون دلار برای توسعه و تولید 12 آزمایش تشخیص سریع جدید برای SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، منعقد کرده است. پلتفرم های آزمایش خانه و مرکز مراقبت نیاز به آزمایشات با عملکرد بالا و کم هزینه در خانه و محل مراقبت را دارند که می تواند چندین عفونت تنفسی را تشخیص دهد. این پروژه ها بخشی از برنامه RADx Tech هستند ، که شامل ارزیابی گسترده ای از مفهوم امکان سنجی “مخزن کوسه” است که توسط هیئت متخصصان فنی ، نظارتی و تجاری انجام می شود. این جوایز از توسعه ، اعتبار سنجی ، ارتقاء و تولید با هدف ارائه آزمایشات مورد نیاز در اوایل سال جاری به بازار پشتیبانی می کند.

Bruce J. Trumpberg ، PhD ، مدیر موسسه ملی تصویربرداری پزشکی و مهندسی زیستی (NIBIB) و رهبری RADx Tech. “امکان آزمایش همزمان انواع مختلف عفونت ها در محل مراقبت ، جبهه جدیدی است که امیدواریم بتواند آن را پیش ببرد و می تواند گامی مهم در جهت تغییر مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده باشد.”

جوایز جدید به 33 جایزه که قبلاً توسط موسسه ملی بهداشت از طریق برنامه توسعه فناوری خود اعطا شده است ، می افزاید. برنامه RADx Tech به 32 مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (EUAs) منجر شد ، از جمله پشتیبانی از اولین آزمایش خانگی EUA. شرکت های پشتیبانی شده از RADx که به EUA دست یافته اند از پاییز 2020 بیش از 840 میلیون آزمایش در بازار ایالات متحده انجام داده اند.

آزمونهای جدیدی که از توسعه ، اعتبار سنجی ، تولید و مقیاس پذیری پشتیبانی می کنند عبارتند از:

تشخیص RNA ویروسی

ریول ، گیلفورد ، کانکتیکات

یک پلت فرم تقویت کننده همدما (RT-LAMP) با حلقه واسطه رونویسی سریع معکوس با دستورالعمل های راهنمای برنامه تلفن همراه برای تشخیص SARS-CoV-2 در تقریبا 60 دقیقه. انتظار می رود این آزمایش تقریباً عملکرد تحلیلی مشابه آزمایش های واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) داشته باشد ، اما در یک بسته جمع و جور و مقرون به صرفه که برای تنظیمات مراقبت و استفاده در خانه در نظر گرفته شده است. همچنین می توان این فناوری را برای آزمایش سایر عوامل بیماری زای تنفسی مانند آنفلوانزای A/B گسترش داد.

پالوگین ، پالو آلتو ، کالیفرنیا

یک حسگر زیستی نانوالکترونیکی RNA SARS-CoV-2 را در سه دقیقه تشخیص می دهد. این فناوری در ابتدا برای استفاده در محل مراقبت طراحی شد.

کویدل ، سن دیگو

پلتفرم PCR بلادرنگ آنفولانزای A/B ، ویروس سینسیتیال تنفسی و SARS-CoV-2 را در کمتر از 25 دقیقه تشخیص می دهد. این پلتفرم پتانسیل گسترش به 12 سنجش همزمان را دارد. انتظار می رود این آزمایش دقیق و بسیار حساس باشد و برای استفاده در محیط های مراقبت مانند بیمارستان های کوچک و کلینیک های مراقبت های فوری در نظر گرفته شود.

Oh Oh Labs ، Santa Clara ، California

RT-LAMP قابل حمل و قابل استفاده مجدد با کارتریج های یکبار مصرف ، SARS-CoV-2 را در 30 دقیقه تشخیص می دهد. کارتریج را می توان برای تشخیص سایر عوامل بیماری زای تنفسی مانند آنفولانزای A/B گسترش داد. این آزمون برای استفاده در محیط های مراقبت است و برای استفاده در مدارس K-12 ، دانشگاه ها ، مراکز مراقبت های بهداشتی و مشاغل مناسب است. این آزمون همچنین برای استفاده در خانه معتبر خواهد بود.

دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس

نسل بعدی فناوری توالی یابی برای آزمایش COVID-19 افزایش می یابد تا به افزایش نظارت بر موارد و انواع آن در ایالات متحده کمک کند. این فناوری اجازه می دهد تا نمونه ها در یک دسته بزرگتر جمع آوری و پردازش شوند تا هزینه و زمان پردازش کاهش یابد و در عین حال صحت را نیز به خطر نیاندازد. این آزمایش برای استفاده در آزمایشگاه بسیار پیچیده در نظر گرفته شده است.

تشخیص آنتی ژن ویروسی

بکتون ، دیکنسون و کمپانی (BD) ، فرانکلین لیکس ، نیوجرسی

دو خط تولید جداگانه SARS-CoV-2 را در 15 دقیقه یا کمتر تشخیص می دهند. یکی سنجش ایمونواسی جانبی با خواننده است که نتایج الکترونیکی سفارشی را برای استفاده در محیط های مراقبت ارائه می دهد. دومین آزمایش جریان جانبی داخلی است که توسط تلفن هوشمند به صورت دیجیتالی خوانده می شود.

Ellume USA LLC ، فردریک ، مریلند

آزمایش آنتی ژن ایمونواسی یکبار مصرف برای SARS-CoV-2 و پلت فرم همه کاره آنفولانزای A/B. نتایج در عرض 15 دقیقه یا کمتر بازگردانده می شوند. این پلتفرم برای سهولت استفاده با یک برنامه تلفن همراه جفت شده است و برای استفاده در تنظیمات مراقبت در نظر گرفته شده است.

Luminostics ، Inc. (dba Clip Health) ، میلپیتاس ، کالیفرنیا

یک ایمونواسی سریع ، متصل به تلفن هوشمند و متصل به آنتی ژن از نانومواد درخشان در تاریکی برای تشخیص و تشخیص SARS-CoV-2 و آنفلوانزا A/B استفاده می کند. خواننده قابل استفاده مجدد در عرض 15 دقیقه نتایج را ارائه می دهد و آزمایش برای استفاده در نظر گرفته شده است. در تنظیمات مراقبت

LumiraDx ، Waltham ، ماساچوست

سنجش ایمونوفلورسانس میکرو فلورسنت که می تواند SARS-CoV-2 و آنفولانزای A/B را تشخیص دهد ، حساسیت آن نزدیک به PCR آزمایشگاهی است. نتایج بررسی مکرر در کمتر از 15 دقیقه ارائه می شود. این آزمون برای استفاده در محیط های مراقبت در نظر گرفته شده است.

Princeton Biomedical ، Monmouth Junction ، نیوجرسی

یک آزمایش آنتی ژن غربالگری جریان جانبی که به طور همزمان بین SARS-CoV-2 و آنفلوانزای A/B همه کاره تست می کند و تشخیص می دهد. این آزمایش در حدود 15 دقیقه نتایج واضح و قابل خواندن را ارائه می دهد. در حال حاضر ، این آزمون دارای یک EUA برای استفاده در محیط های پیچیده متوسط ​​و بالا و آزمایشگاه است. این آزمون برای استفاده در خانه معتبر خواهد بود.

کویدل ، سن دیگو

دو روش جریان جانبی در یک بسته برای تشخیص ویروس های آنفلوانزای A/B و SARS-CoV-2 ترکیب می شوند. نتایج در کمتر از 15 دقیقه روی نوارهای تست ظاهر می شود. آزمون ترکیبی برای استفاده در محیط های مراقبت در حال توسعه است.

درباره شتاب سریع تشخیص (RADxSM) ابتکار عمل: ابتکار RADx در 29 آوریل 2020 برای تسریع نوآوری در توسعه ، تجاری سازی و اجرای فن آوری های آزمایش COVID-19 راه اندازی شد. این ابتکار شامل چهار برنامه است: RADx Tech ، RADx Advanced Technology Platforms ، RADx Underserved و RADx Radical. از شبکه تحقیقاتی فناوری در موسسه ملی بهداشت استفاده می کند. ابتکار RADx با آژانس های فدرال ، از جمله دفتر معاون وزیر بهداشت ، وزارت دفاع ، اداره تحقیقات و توسعه پیشرفته پزشکی و سازمان غذا و داروی ایالات متحده همکاری می کند. درباره ابتکار RADx و برنامه های آن بیشتر بدانید: https://www.nih.gov/radx.

درباره موسسه ملی تصویربرداری پزشکی و مهندسی زیستی (NIBIB): مأموریت NIBIB بهبود سلامت با هدایت توسعه و تسریع کاربرد فناوری های زیست پزشکی است. این موسسه متعهد است که علوم فیزیکی و مهندسی را با علوم زیستی ادغام کند تا تحقیقات اولیه و مراقبت های پزشکی را پیش ببرد. NIBIB از تحقیق و توسعه در زمینه فناوریهای نوظهور در آزمایشگاههای داخلی خود و از طریق کمک های مالی ، همکاری و آموزش پشتیبانی می کند. اطلاعات بیشتر در وب سایت NIBIB موجود است: https://www.nibib.nih.gov.

درباره موسسات ملی بهداشت (NIH): NIH ، آژانس تحقیقات پزشکی کشور ، شامل 27 موسسه و مرکز است و بخشی از وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده است. موسسه ملی بهداشت اولین آژانس فدرال است که تحقیقات بنیادی ، بالینی و پلی پزشکی را انجام می دهد و از آنها پشتیبانی می کند ، علل ، درمان ها و درمان های بیماری های شایع و نادر را بررسی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موسسه ملی بهداشت و برنامه های آن ، به www.nih.gov مراجعه کنید.

موسسه ملی بهداشت … تبدیل کشف به سلامت®

###دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *