اجرای عملیات زنگ زدن پرندگان مهاجر در تالاب ماکان


مازیار شریفی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: در دومین روز از هفته محیط زیست، پرندگانی که با موضوع محیط زیست، تنوع زیستی و گیاهان و جانوران در خطر انقراض به تالاب ماکان مهاجرت می کنند، جوجه ها نگهداری شدند.

وی افزود: مرسوم ترین و متداول ترین روش برای شناسایی وضعیت پرندگان و تعیین مسیر مهاجرت آنها پرندگان است که به یکی از پاها یا بال های پرنده حلقه های فلزی یا پلاستیکی متصل می شود و پرنده دوباره به طبیعت رها می شود. .

رئیس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه بیشتر حلقه ها برای جوجه بلدرچین نواخته شده است، ادامه داد: همه کشورها متعهد هستند که اگر لاشه پرندگان، پیدا و یا حلقه ها پیدا شود، این حلقه ها را بازگردانند. خودشان لاشه پرندگان از بین رفته است، آنها واقعی هستند.

شریفی گفت: اطلاعات مهم دیگری مانند سن پرندگان، عوامل خطر، زیستگاه ثانویه و سایر گونه های پرندگان نیز از حلقه های دریافت کننده موجود است.

تالاب مکان در 8 کیلومتری شمال اراک یکی از 105 منطقه مهاجرت پرندگان مهاجر جهان است و سالانه بالغ بر 20000 پرنده مهاجر با 53 گونه از جمله درنا، فلامینگو، گرین دیک، خوتکا، تانجا و وحشی. عمده پرندگان مهاجر تالاب ها هستند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.