اختصاص 1000 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های تقریباً تکمیل شده پزشکی در گیلان


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بهرام عین الله امشب در جلسه شورای اداری گیلان در سالن شهدای ناگا با ابراز خرسندی از واکسیناسیون اصلی گیلان اظهار کرد: بیش از 90 درصد گیلانیان نوبت اول و 85 درصد نوبت دوم را دریافت کردند.

وی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از بهترین دانشگاه های کشور معرفی کرد و افزود: طی دو سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه سلامت در گیلان انجام شده است که می تواند الگویی برای سایر دانشگاه های علوم پزشکی باشد. “

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود تخت بیمارستانی در گیلان افزود: ۲ هزار و ۶۰۰ تخت در بیمارستان گیلان وجود دارد که نسبت به میانگین کشوری بسیار کم است.

عین الله با اشاره به فرسودگی بیمارستان های گیلان بیان کرد: برخی از بیمارستان های استان فرسوده هستند و در این راستا برنامه هایی پیش بینی شده و در حال انجام است به طوری که 250 میلیارد تومان به سایت لاکان اختصاص یافته است.

وی از تخصیص بودجه کلانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه سلامت در گیلان خبر داد و افزود: با پیگیری های انجام شده 300 میلیارد تومان پروژه های نیمه تمام در نظر گرفته شده و 200 میلیارد سازمان برنامه ای به آن اختصاص می یابد. این استان تا پایان سال

به گفته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزار میلیارد تومان برای توسعه بیمارستان های الرازی، الشفا و بورسینا پیش بینی شده بود که 400 میلیارد تومان آن توسط سازمان برنامه و بودجه اختصاص می یابد.

انتهای پیام/ 84007این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

رژیم لاغری سریع