ارائه خدمات رایگان به روستائیان توسط کاروان سلامت هلال احمر


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حسن شکری در جمع خبرنگاران با اشاره به اعزام کاروان سلامت به برای ارائه خدمات در مناطق محروم اظهار کرد: هدف از اجرای طرح کاروان سلامت و اعزام پزشک به مناطق محروم ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاها، کمک به بهبود سطح سلامت و تغذیه مردم با حفظ کرامت انسانی و گسترش حس همنوعی و اعتلای فرهنگ داوطلب محوری میان هموطنان است.

وی خاطرنشان کرد: اعزام کاروان سلامت داوطلبان هلال احمر و ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه با هدف ارائه خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و آموزشی به مناطق دورافتاده و صعب العبور انجام  می‌شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: کاروان سلامت داوطلبان با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهنشان در روستای تک آغاج از توابع بخش مرکزی این شهرستان اجرا شد.
شکری یادآوری کرد: ویزیت بیماران، خدمات مامایی و پرستاری، تحویل داروی رایگان به اهالی روستا، تست فشار و  قند خون، از مهمترین خدمات ارائه شده در طرح کاروان سلامت این شهرستان بود.
به گفته وی، این کاروان توانست برای 57 نفر از ساکنان در روستای تک آغاج خدمات ویزیت رایگان، خدمات پرستاری و 29  نفر از بانوان نیز خدمات مامایی ارائه دهد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ماهنشان گفت: تیم کاروان سلامت شامل پزشک عمومی، کارشناس مامایی، نسخه پیچ و پرستار  و  دو نفر عوامل اجرایی بود که از صبح تا ظهر نسبت به ارائه خدمات درمانی اقدام کردند.
شکری خاطرنشان کرد: اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق محروم از جمله طرح‌های موفق در زمینه ارائه خدمات رایگان پزشکی، آموزش روستاییان در زمینه‌های مختلف است که با استقبال عمومی مواجه شده و در تلاش هستیم تا این طرح در روستاها و دیگر مناطق دور افتاده کم برخودار شهرستان ماهنشان اجرا می‌شود.
به گفته وی، روستای تک آغاج در 12 کیلومتری ماهنشان قرار دارد که فاقد خانه بهداشت و جزو روستاهای کم برخودار شهرستان به شمار می رود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید