ارائه گزارش کاهش بودجه؛ 6 ماه زودتر از برنامه / مدیران باید مشکلات مردم را به حداقل برسانند.


به گزارش خبرگزاری فارس از سیمنان، علی اکبر مریشکری مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان صبح امروز در جلسه ای با حضور تنی چند از مسئولان، گزارش کاهش بودجه سال گذشته را 6 ماه پیش به شورای اسلامی ارائه کرد و به ارائه اشاره شد. طبق برنامه زمان بندی ارائه گزارش کسر 6 ماه زودتر از برنامه بودجه بوده است.

وی ضمن اشاره به عملکرد دادگاه پاسخگویی گفت: خوشبختانه عملکرد دیوان پاسخگویی در دو سال اخیر رضایت ولی فقیهان جهان اسلام را به همراه داشته و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از این عملکرد قدردانی کردند. و چابکی دیوان محاسبات در دیدار با نمایندگان مجلس در 13 خردادماه امسال.» و همکاران ما را مورد بازرسی قرار دادند که این امر به ما امید و نیرو داده است تا در آینده اقدامات به موقع انجام دهیم.

مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: میانگین سنی کارکنان دیوان محاسبات کمتر از 40 سال و اکثر کارمندان دیوان محاسبات کشور است. هستند. این کشور حاصل انقلاب اسلامی و تربیت انقلابی است.

مریشکری با اشاره به انتخاب اخیر رئیس دیوان محاسبات توسط شورای اسلامی گفت: شورای انقلاب در دو سال اخیر تصمیمات و اقدامات جسورانه ای را اتخاذ کرده است که نتایج آن را می توان رضایت بخش دید. رهبر معظم انقلاب

وی افزود: همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب آمده است، نسل گذشته ما در راستای عزت و عزت ملی گام های بلندی برداشته است و نسل جوان امروز با توسعه جدیدترین پهپادها در حال مقاومت در برابر ایران اسلامی است و عزت و قدرت به ارمغان آورده است. . دشمنان حملات سایبری آورده اند.

مدیرکل دادگاه پاسخگویی استان سمنان به رشادت های جوانان نسل دوم انقلاب در دفاع از اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: امروز جوانان ما که آموزش های فرهنگی می بینند. و آموزه های انقلاب اسلامی بسیار قوی است و این جوانان انقلابی توانستند با تدبیر ژنرال ها بجنگند. زباله دان تاریخ

مریشکری با اشاره به استعدادهای جوانان گام دوم انقلاب گفت: جوانان ما سرشار از شور و نشاط و امید هستند و فرصت های زیادی در گام دوم انقلاب وجود دارد و به دلیل حضور این جوانان انقلابی دشمن کشور ما طرفین قادر به دیدن سمت چپ نیستند.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در کشور ما همیشه زنده است و این فرهنگ را در جوانان مدافع حرم و مدافع سلامت به خوبی می بینیم.

مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان با اشاره به وظایف دیوان محاسبات در کشور گفت: دیوان محاسبات بر اساس اصول 54 و 55 قانون اساسی تشکیل شد و وظیفه اصلی آن حفاظت از بیت المال بود. . . امروزه دادگاه پاسخگویی به منابع انسانی به عنوان یک گنج نگاه می کند.

مریشکری افزود: در مرحله سوم که امروز دیوان پاسخگویی در حال فعالیت است، نگاه ما از سرمایه صرفا فیزیکی و انسانی به سرمایه اجتماعی تبدیل شده است و سرمایه به معنای اعتماد مردم به نظام و حاکمیت است.

وی عملکرد دیوان محاسبات در ارائه گزارش کاهش بودجه سال گذشته را 6 ماه قبل از موعد مقرر به شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: جوانان گام دوم انقلاب گام های متهورانه ای برداشتند و به دادگاه پاسخگویی تقدیم کردند. گزارش کاهش بودجه 1400 6 ماه قبل از ارائه مهلت در شورای اسلامی که نتایج آن می تواند چراغ راه دستگاه اجرایی و هیات دولت برای تهیه بودجه سال آینده باشد.

مرشکری به تصویب شعار دادگاه عمومی توسط رئیس دیوان محاسبات کشور اشاره کرد و گفت: رئیس این دادگاه که فرزند شهید و از جوانان انقلابی قدم دوم است. انقلاب از ابتدای کار خود در دیوان پاسخگویی کشور شعار دیوان محاسبات عمومی را برگزید و پس از بحث و گفت‌وگو به این نتیجه رسیدیم که حسابرسی دیوان محاسبات باید جایگزین حسابرسی شود. حسابرسی صرفاً مالی و انطباق برای ممیزی عملکرد.

مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان افزود: در حسابرسی عملکرد، نتایج و برآیندها بسیار مهم است و نتایج به‌کارگیری بودجه مورد توجه قرار می‌گیرد و این نتایج و برآیندها باید در میز و زندگی مردم مؤثر باشد و مردم نتایج را درک کنند. لمس کنید که مهم است. دستور کار ما واقع شده ایم.

وی به توانمندی های استان سمنان اشاره کرد و افزود: حضور نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در شورای اسلامی و استاندار سمنان باب خدمت را در استان سمنان باز کرده است. باید از این فرصت برای تحقق اولویت های استان در سند قصد و توسعه استفاده کرد.

مریشکری یادآور شد: استان سمنان دارای نیروی انسانی خوب، خدادادی و امنیتی فراوانی است و باید با دلسوزی و همکاری در استان به نتایج خوبی رسید و مدیران استان را تسهیل کرد و مردم را تشویق به حل کرد. مشکلات استفاده از قانون.

انتهای پیام/74001/م/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.