اردوغان: ما موقعیت ترکیه را از طریق روابط دیپلماتیک بهبود بخشیده ایم.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیروز (شنبه) در مراسم افتتاحیه چندین پروژه خدماتی بر تلاش های آنکارا برای تامین انرژی این کشور و دولتش تاکید کرد و دیپلماسی موفق اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری …آناتولیاردوغان گفت که ما از طریق روابط دیپلماتیکی که برقرار کرده ایم، جایگاه ترکیه را ارتقا داده ایم. اکنون به جای تماشای رویدادها از یک پلتفرم، وارد بحران‌ها می‌شویم و راه‌حل‌هایی پیرامون آن ایجاد می‌کنیم و می‌توانیم طرف‌های متخاصم را دور هم جمع کنیم.»

رئیس جمهور ترکیه افزود: در حالی که اروپایی ها به فکر راه هایی برای عبور از زمستان هستند، ما هم اکنون مطالعات راهبردی خود را برای تضمین امنیت منابع انرژی در ترکیه آغاز کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد که دولتش ترکیه را به یکی از مهم ترین پل های ارتباطی شرق و غرب در بخش انرژی از طریق پروژه های خط لوله ای که طی سال ها فعال شده است، تبدیل کرده است.

اردوغان افزود ترکیه در حال حاضر با کشتی های خود در حال اکتشاف و اکتشاف انرژی در دریاها است. فعالیت هایی که در گذشته انجام می داد و از راه های مشابه دیگر.

این اظهارات روز گذشته توسط رئیس جمهور ترکیه به عنوان رئیس حزب عدالت و توسعه بیان شد و به مناسبت بیست و یکمین سالگرد تاسیس این حزب پیام تبریکی به اعضای موسس آن ارسال کرد. برنامه های آتی حزب

اردوغان در پیام خود از دستاوردهای دولت‌های تشکیل‌شده توسط حزب عدالت و توسعه طی سال‌ها و توسعه زیرساخت‌ها، از آموزش تا سلامت، از امنیت تا عدالت، از حمل‌ونقل تا انرژی و از صنعت تا ورزش قدردانی کرد. .

رئیس جمهور ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه این کشور با اشاره به پیروزی های انتخاباتی خود از زمان تاسیس این حزب، تاکید کرد که مصمم به پیروزی در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری 2023 است.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.