اردیبهشتِ داراب با شمیم رویایی/ بزرگ‌ترین دشت گل محمدی دنیا، اندر خم تامین زیرساخت صنایع تبدیلی است


به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، این روزها بخش کوهستانی شهرستان داراب، آکنده از عطر گل محمدی است. گلی که غنچه‌های به ریسمان کشیده آن، زینت‌بخش خانه‌ها و گلابش مهمان خوراک‌های محلی در دورهمی‌های خانگی است.

دشت گل داراب این روزها، مشام هر رهگذری را معطر می‌کند و جلوه بدیعی از خلقت پروردگار را به رخ می‌کشد. گردشگران و مردم بومی، بهترین روزهای سال را تجربه می‌کنند چرا که دشت گل در روستاهای کوهستانی، پر رونق و زیباتر از همیشه، میزبان علاقه‌مندان هستند.

قدم زدن در دشت گل با آن شمیم رویایی و مشاهده گل‌چینی اهالی بومی که در فصل برداشت، خانه های خود را در روستا ترک کرده و در کپرها و پرچین‌های دشت گل مستقر می‌شوند، می‌تواند یک صبحگاه دلپذیر را برای هر گردشگری رقم بزند.

مشاهده گلاب‌گیری سنتی نیز موهبت دیگری است که این روزها در داراب به مهمانان هدیه می‌شود.

شهرستان داراب، خاستگاه بزرگترین دشت گل محمدی در سطح دنیا است.

۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان در مناطق کوهستانی شامل روستاهای لایزنگان، نوایگان، مروارید، شکرویه و بکر به کاشت گل محمدی اختصاص یافته است که از این میزان ۵۰۰ هکتار کشت آبی و ۵ هزار و ۱۰۰ هکتار نیز کشت دیم می باشد.
 
اما با وجود بالاترین میزان برداشت گل محمدی و سطح زیر کشت و ارگانیک بودن این محصول، شهرستان داراب تاکنون در زمینه فرآوری و ارزآوری جایگاه شایسته خود را نیافته و با وجود فعالیت ۵ کارخانه صنابع تبدیلی در داراب، هنوز مقدار زیادی از گل‌محمدی به صورت خام، عرضه می‌شود .

صنایع تبدیلی در این شهرستان نیز اگر چه طی سال های اخیر رشد یافته اما هنوز متناسب با ظرفیت‌های منطقه نیست.

در کنار کارخانه‌ها و کارگاه‌های عرقیات و گلاب‌گیری، مشاغل خانگی نیز توسعه یافته که البته بخشی از آنان جهت دریافت مجوز بهداشتی با محدودیت‌هایی مواجه هستند.

کارآفرینان این عرصه با اتکا به بسیج سازندگی و بسیج کشاورزی داراب، حمایت شده و در قالب صندوق‌های مردم‌یار تسهیلاتی دریافت می‌کنند.

فاصله عمیق میان تولید و فرآوری گل محمدی

مدیر کانون بسیج جامعه کشاورزی داراب در گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه به دلیل کمبود زیرساخت لازم، گل‌محمدی آن طور که باید و شاید در سطح شهرستان داراب فرآوری نمی شود و خام فروشی همچون گذشته جریان دارد، ادامه می دهد: 7 هزار تن گل از دشت گل محمدی داراب برداشت می‌شود که بیشترین ارزش افزوده آن مربوط به اسانس‌گیری است اما در عرصه صنایعی همچون عطرسازی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی طرح موثری وجود نداشته است.

سلیمان(جمال) صفری می‌گوید: یکی از کارخانه های شهرستان که قرار بود چنین طرح‌هایی در آن اجرا شود در حد اسانس‌گیری باقی ماند و بخش اعظم گل محمدی به دلیل نبود زیرساخت کافی، خام‌فروشی می‌شود.

مسئول واحد اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی داراب تصریح می‌کند: با وجود فعالیت پنج کارخانه در داراب، فقط ۱۰ درصد از گل محمدی در این شهرستان فراوری می شود و حداقل تناسبی بین تولید و فرآوری آن وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه امسال بخشی از گلستان‌های میمند دچار سرمازدگی شده و برداشت کمتری داشته‌اند، بیان می‌کند: امسال گل محمدی داراب با قیمت ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان به مقصد میمند بارگیری می شود و از آنجا که این گل در میمند به قیمت هر کیلو ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، خرید گل از دشت گل داراب رواج یافته و در نقاط دیگر، به اسم گل میمند عرضه می شود.

طراحی دستگاهی به منظور فرآوری فوق اشباع
 
مسئول امور اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی داراب که در زمینه صنایع تبدیلی طرح های مبتکر و خلاقی دارد، با اشاره به طرح جدید خود می گوید: در حال حاضر، طرحی در دست اجرا داریم که ماده موثره را به طور مستقیم از گل‌محمدی برداشت کند و فرآوری به شیوه فوق اشباع صورت می‌گیرد.

صفری اضافه می‌کند: در این روند فرآوری ماده موثر هر گیاهی اعم از گل‌محمدی یا گیاهان دارویی به صورت مستقیم انجام می شود .

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اشتغال دانش بنیان و شعار امسال می گوید: این طرح با رویکرد دانش بنیان شکل گرفته و هسته فرآور آن در دانشگاه آزاد داراب مستقر و دانشگاه متعهد شده آزمایشگاه خود را در اختیار ما قرار دهد.

مدیر کانون بسیج کشاورزی داراب اضافه می‌کند: این دستگاه یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد که برای تهیه آن نیاز به حمایت داریم و هزینه‌های دستگاه به گونه‌ای است که در هر مرحله آنالیز ۲۰ میلیون تومان مورد نیاز است.

صفری که مسئولیت صندوق‌های مردم‌یار را در بسیج سازندگی به عهده دارد، می گوید: در حیطه صنایع تبدیلی ۸۰۰ نفر در سطح شهرستان فعالیت دارند که علاوه بر فرآوری گل محمدی، در تهیه ترشی‌ها ، شوری‌ها و عرقیات فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از فعالان مشاغل خانگی با مشکل دریافت مجوز بهداشتی روبرو هستند، ادامه می‌دهد: به منظور حمایت از این کارآفرینان نمایشگاه دائمی در خیابان شهید حامدی مستقر کردیم که فروش و عرضه محصولات در آنجا انجام شود.
 
تقویت صنایع تبدیلی خانگی و برندسازی محصولات از دیگر مسائلی است که صفری بر آن تاکید دارد و مسیر رونق اقتصادی را برای شهرستان هموار می‌کند.

احداث کارخانه‌ای جدید با رویکرد دانش‌بنیان

مدیر جهاد کشاورزی داراب نیز در گفتگو با فارس با اشاره به ضرورت فرآوری گل محمدی در سطح شهرستان می‌گوید: در حال حاضر پنج کارخانه صنعتی در داراب فعالیت می کنند که یکی از آنها شهرت کشوری دارد، همچنین

حبیب‌اله فتحی ادامه می‌دهد: محصولات این کارخانه‌ها به کشورهای حاشیه خلیج و اروپا به ویژه فرانسه صادر می شود.

وی ضمن تاکید بر به روز رسانی تجهیزات اظهار می‌دارد: چنان چه تجهیزات موجود به روز شود، خام فروشی گل محمدی کاهش می‌یابد و با فرآوری آن، ارزش افزوده بیشتری حاصل می گردد.

فتحی با تاکید بر ایجاد رویکرد دانش‌بنیان در صنایع تبدیلی، بیان می‌کند: یک کارخانه جدید توسط جهاد دانشگاهی در شهرک صنعتی کلنگ‌زنی شده که با رویکرد دانش بنیان فعالیت خواهد کرد و شامل مرکز تحقیقاتی و اسانس‌گیری است که تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی داراب اضافه می‌کند: چنان‌چه این کارخانه راه‌اندازی شود، ارزآوری بالایی برای شهرستان خواهد داشت.

سرمایه‌گذاران نگران تامین زمین نباشند

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران و ایجاد سرمایه‌گذاری امن در شهرستان، می‌افزاید: هر سرمایه‌گذاری که در زمینه گیاهان دارویی و گل محمدی فعالیت داشته باشد، می‌تواند با ارائه طرح توجیهی، برای دریافت تسهیلات و تامین زمین ، همچنین مجوزها اقدام کند و در این راستا مورد حمایت قرار می‌گیرد.

فتحی به حمایت از مشاغل خانگی نیز اشاره کرده و ادامه می‌دهد: گلاب گیری سنتی در لایزنگان رواج دارد که امسال مشکل تامین سوخت داشتند و تا حدی جهت دریافت سوخت به آنها فعالان مشاغل خانگی کمک کردیم، همچنین برای مجوزهای بهداشتی نیز محدودیت‌های وجود دارد.

این مسئول میزان برداشت گلبرگ گل محمدی از دشت ارگانیک شهرستان داراب را 6 هزار تن عنوان کرده و ادامه می‌دهد: کشاورزان منطقه جهت سودآوری بیشتر، غنچه گل که در اصطلاح محلی به آن پیک می گویند را خشک می کنند که این غنچه در فرایند فرآوری نیز اسانس بیشتر و با کیفیت بهتری دارد.

به گفته فتحی، بهترین زمان برای گلچینی اول صبح قبل از طلوع آفتاب است و فصل برداشت گل محمدی نیز از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و تا نیمه خرداد ادامه دارد، اما 15 هم تا سی‌ام اردیبهشت، پیک برداشت گل محمدی است.

به گزارش فارس، از آنجا که بیش از 80 درصد مردم داراب به کشاورزی و زراعت اشتغال دارند و بخش عمده محصولات را گل محمدی تشکیل می‌دهد، بنابراین توجه به برندسازی و فرآوری، می‌تواند به ارزآوری و رونق اقتصادی شهرستان بیش از پیش کمک کند.

 

گزارش از: سمیه انصاری‌فرد

انتهای پیام/س