ارزش ارتباطات اجتماعی برای افراد مسنرفاه شرکتی ، مراقبت های بهداشتی ، ارتباطات اجتماعی نویسنده ملانی مک مولن | 22/07/21 | 4 دقیقه مطالعه

ارتباط اجتماعی برای سلامتی و رفاه در هر سنی ضروری است و می تواند در ارتقاء سلامتی در مراحل بعدی زندگی اهمیت ویژه ای داشته باشد. افراد مسن بیشتر در معرض خطر انزوای اجتماعی هستند زیرا بیشتر با عواملی مانند زندگی تنها ، از دست دادن خانواده یا دوستان و بیماریهای مزمن روبرو هستند. و در محیط فاصله گذاری اجتماعی امروز ، ما هنوز با این نیاز روبرو هستیم که راههای جدیدی را برای برقراری ارتباط و فعالیت بدنی در نظر بگیریم.

بیایید به سرعت به حفظ ارزش ارتباطات اجتماعی بین اعضای مسن و نقشی که ارتباطات اجتماعی می تواند در ارتقاء زندگی سالم از نظر ذهنی و جسمی ایفا کند ، بپردازیم.

ارتباط اجتماعی کیفیت زندگی افراد مسن را بهبود می بخشد

بر اساس گزارش عمیق سازمان بهداشت جهانی در مورد پیری و سلامت ، ارتباط اجتماعی کلیدی است که افراد مسن را قادر می سازد تا با موفقیت بیشتری پیر شوند. ماندن در ارتباط اجتماعی می تواند مزایای سلامتی مثبتی را ایجاد کند ، از جمله:

  • پیشگیری از بیماری
  • کاهش میزان اضطراب
  • سیستم ایمنی قوی تر
  • و بهبود عملکرد شناختی.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که ارتباطات اجتماعی قوی نه تنها با شانس بیشتری برای حفظ سلامت جسمی ، بلکه با داشتن طول عمر طولانی تر مرتبط است. به طور خاص ، مطالعه ای که بیش از 308000 شرکت کننده را شامل شد نشان داد که شانس زنده ماندن شرکت کنندگان با روابط اجتماعی قوی 50 درصد بیشتر از سن ، جنس و وضعیت اولیه سلامتی است.

ارتباطات اجتماعی یکی از اجزای مهم سلامت روان است

ارتباط اجتماعی یک عامل مثبت است که به بهزیستی کمک می کند و مطالعات بین سلامت روانی و سطح ارتباط نشان می دهد. در یک نظرسنجی AARP ، افراد میانسال و مسن که با مشکلات روانی مانند اضطراب ، افسردگی یا اختلال خلقی دیگر تشخیص داده شده بودند بیشترین میزان تنهایی را داشتند. و افراد مسن که انزوای اجتماعی یا تنهایی را گزارش می دهند ، 4 سال بعد ، پس از آزمایش های پیگیری ، عملکرد شناختی ضعیف تری از خود نشان می دهند.

ارتباط اجتماعی همچنین می تواند از اعضای قدیمی شما در برابر افسردگی در آینده محافظت کند ، حتی با جلوگیری از عود افسردگی. گزارش سازمان بهداشت جهانی تأکید می کند که “روابط متقابل برای احساس عزت نفس افراد مسن و به عنوان انگیزه ای برای ادامه مشارکت اجتماعی مهم است.” CDC همچنین ارتباط اجتماعی را به عنوان یکی از عواملی که می تواند در جلوگیری از خودکشی کمک کند ، شناسایی کرده است ، اثری که در همه گروه های سنی ، از جمله افراد مسن مشاهده شده است.

چگونه می توان ارتباط اجتماعی با فناوری را بهبود بخشید

ماندن در ارتباط برای همه ما و حتی بیشتر برای افراد مسن مهم است. اما چگونه می توانید جمعیت مسن خود را در ارتباط اجتماعی نگه دارید؟ همانطور که همه ما در طول بیماری همه گیر COVID-19 کشف کردیم ، فناوری راهی عالی برای کمک به برطرف کردن شکاف بین افراد مسن ، خانواده و دوستان آنها ارائه می دهد.

دستگاه های قابل حمل مانند دستگاه های Fitbit به افراد مسن این امکان را می دهند تا از طریق ویژگی Fitbit Community احساس ارتباط بیشتری با دوستان ، خانواده و گروه های خود با ایده های همفکر خود داشته باشند.

در برنامه Fitbit Community ، سالمندان می توانند به گروه هایی با اعضای مشابه بپیوندند ، دوستان خود را به چالش بکشند ، در رویدادها و کلاس های محلی شرکت کنند ، از اخبار مربوط به تناسب اندام مطلع شوند و دستور العمل های سالم عالی را بیابند. به عنوان مثال ، گروه Fit Seniors دارای 96000 عضو (بسیار فعال!) است ، که می تواند به هر سالمند دوز سالم ارتباط ، انگیزه و تعامل اجتماعی را ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *