ارزیابی آمادگی تجهیزات برای حفاظت از زیرساخت ها و سایت ها / برنامه ریزی برای تداوم ارائه خدمات در بحران های احتمالی


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، این رزمایش با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاون عملیات ستاد مرکزی حراست امام علی (ع) و اعضای کلیدی شورای تامین استان برگزار شد. تنی چند از فرمانداران و فرماندهان امنیتی نیروی انتظامی و شهرستان ها به تشریح برنامه ها و تمهیدات خود برای مقابله با تهدیدات احتمالی از طریق ارتباط تصویری با مرکز فرماندهی رزمایش پرداختند.

استاندار آذربایجان شرقی با ارائه گزارشی از برنامه های امنیتی استان برای مقابله با تهدیدات احتمالی گفت: در دو سال گذشته با صدور دستورات لازم و انجام رزمایش های مختلف، خودباوری به خوبی آماده شده است، دفاع در ادارات، کارخانه ها و مراکز مهم استان».

عابدین خرم تصریح کرد: مسئولیت مستقیم حراست ادارات، کارخانجات و مراکز مهم بر عهده رؤسا و مدیران این مجموعه هاست و علاوه بر داشتن طرح امنیتی برای تردد و امنیت هر مجموعه باید.

وی با بیان اینکه هماهنگی و همسویی مناسبی بین دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی استان وجود دارد، افزود: استانداران استان آموزش های لازم را گذرانده اند و در حال برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران برای استانداران و مسئولان اجرایی استان هستیم. در حال برنامه ریزی برای برگزاری هستند. استان ها توسط دانشگاه دفاع ملی در سال جاری

معاون عملیات قرارگاه مرکزی حراست امام علی (ع) با اشاره به تاکتیک های دشمن برای حمله به زیرساخت های کشور و ایمن سازی فضای جامعه گفت: برای مقابله با اقدامات دشمن و تهدیدات احتمالی. ، طرح دفاع شخصی ادارات و کارخانجات ابلاغ شده و در حال حاضر تمامی استان ها این طرح را با حضور ناظران اردوگاه عالی اجرا می کنند.

سردار عبدالله عین علی با تاکید بر اینکه هر نهاد دولتی باید طرح دفاع شخصی داشته باشد افزود: تهیه بانک اطلاعاتی از مکان ها و شناسایی آسیب پذیری های امنیتی هر یک از مجموعه ها و اقدامات مناسب برای مقابله با تهدیدات احتمالی که تدوین راهکارها از الزامات این طرح است. .

وی با اشاره به اینکه طرح های پدافندی قرارگاه امام علی (ع) شامل سه مرحله پیش بینی، پیشگیری و اقدام بود، افزود: تمام تلاش ما این است که در زمینه پیش بینی و پیشگیری به خوبی عمل کنیم. نمی آید”.

عینعلی همچنین تاکید کرد: دستگاه های خدمات رسان علاوه بر تدوین طرح های حفاظت از خود، تمهیداتی را در نظر بگیرند که خدمات رسانی به شهروندان در مواقع بحران مختل نشود.

وی در پایان بر همکاری و هماهنگی ادارات و نهادهای استان به منظور تبادل اخبار و اطلاعات به موقع برای جلوگیری از حوادث امنیتی تاکید کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.