از طریق تمرینات قدرتی چربی بیشتری بسوزانید

رسیدن به تناسب اندام نباید یک نبرد حماسی باشد. سوزاندن چربی بیشتر از طریق تمرینات قدرتی امکان پذیر است.

به منظور. واسه اینکه. برای اینکه کاهش وزن و چربی بدن، بدن باید بیش از آنچه که مصرف می کند کالری بسوزاند. این امر مستلزم داشتن یک رژیم غذایی متعادل و کم چرب و حداقل سی دقیقه ورزش متوسط ​​​​قلبی عروقی روزانه است. هر چه تمرین شدیدتر باشد، کالری و چربی بدن بیشتری می‌تواند دفع شود. کلید سوزاندن این کالری ها و چربی ها افزایش متابولیسم است. هر چه متابولیسم بالاتر باشد، نتایج بهتری خواهید داشت.

رایج ترین و ساده ترین راه برای افزایش متابولیسم، گنجاندن یک برنامه وزنه برداری در رژیم ورزشی است. این موثر است زیرا بافت های ماهیچه ای کالری بیشتری نسبت به بافت های چربی می سوزانند. کارشناسان توصیه می کنند که به دو یا سه تمرین هفتگی منظم خود، تمرینات با وزنه سبک تا متوسط ​​را اضافه کنید. این جلسات می تواند مانند بلند کردن دمبل روی نیمکت وزنه در یک باشگاه ورزشی محلی رسمی یا به اندازه بلند کردن کنسروها در خانه آرام باشد. هدف این است که عضله لاغر و سالم بسازید، نه تبدیل شدن به یک بدن ساز.

استفاده از مکانیک مناسب بدن در حین بلند کردن، بخش مهمی برای رسیدن به سطح آمادگی جسمانی مطلوب است. عدم انجام این کار می تواند منجر به صدمات جدی یا تحریک بیشتر صدمات موجود شود. شروع کم و افزایش وزن و تکرارها به آرامی و تدریجی بهترین راه برای اطمینان از اینکه بدن بیش از حد کار نمی کند است. توصیه می شود قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید با پزشک مشورت کنید.

همانطور که پوند به طور جادویی از بین نمی رود، عضله بلافاصله ساخته نمی شود. با برنامه های منظم و ثابت، توده و تراکم عضلانی در طی چند ماه افزایش می یابد. در طی این فرآیند، متابولیسم شما در حال افزایش است و کالری بیشتری در طول روز می سوزاند. علاوه بر این تغییرات، چندین مورد دیگر نیز اتفاق می افتد که ممکن است با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نباشد. از جمله این موارد می توان به افزایش قدرت و کشش تاندون ها و رباط ها، استخوان های متراکم تر، تعادل پایدارتر، کاهش خطر ابتلا به بیماری ها و بیماری های جدی و وضعیت بدنی صحیح تر اشاره کرد.

به طور گسترده ای سوء تفاهم وجود دارد که عضله سازی مستقیماً چربی را می سوزاند. این دقیق نیست. عضله سازی از طریق تمرینات قدرتی میزان کالری مصرفی بدن را برای عملکرد در یک روز افزایش می دهد. با مصرف کالری، بدن از آنها به عنوان سوخت برای انجام فرآیندهای لازم برای زندگی مانند تنفس و هضم استفاده می کند. بدنی با عضله بیشتر نسبت به بدنی با عضله کمتر به کالری بیشتری نیاز دارد. در نتیجه، متابولیسم برای رفع نارسایی افزایش می یابد و در نتیجه چربی می سوزد.

برای عضله سازی موثر و ارتقای سلامتی، مهم است که تمام گروه های عضلانی اصلی را درگیر و تقویت کنید. گروه‌های عضلانی اصلی شامل قسمت بالایی و پایینی ساق‌ها، باسن و باسن، سینه، پشت، شانه‌ها، شکم و بازوها می‌شود. برای جلوگیری از استفاده بیش از حد، خستگی و آسیب، این گروه ها باید در طول هفته چرخش و چرخه شوند. کتاب ها و وب سایت های بسیار خوبی برای نشان دادن راه های سرگرم کننده و انرژی زا برای ترکیب چندین گروه عضلانی به طور همزمان و مکانیک بدن مناسب برای انجام این کار وجود دارد.

ایجاد چند تغییر کوچک در برنامه تمرینی منظم می تواند تمام چیزی باشد که برای دستیابی به اهداف تناسب اندام نیاز است. تعادل سالم از یک رژیم غذایی کم چرب، ورزش قلبی عروقی و تمرینات قدرتی می تواند آخرین فشار کوچک برای موفقیت باشد.