استاندار سمنان: سرانه آموزش در سمنان پایین است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد بهرامی فرماندار شهرستان سمنان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با اشاره به روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان اظهار داشت: . نقش کتاب و مطالعه در توسعه و پیشرفت جوامع و در ادامه گفت: اشاعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی قطعاً در راستای رشد اخلاق و فضایل در جامعه بوده و نقش انکارناپذیری در توسعه و پیشرفت دارد. از جوامع

وی به نقش کتاب و کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: هر چه توجه به کتاب بیشتر شود معضلات اجتماعی و فرهنگی بیشتر می شود.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان گفت: در زمینه دریافت نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری، تفاهم و گفت‌وگو مناسب‌ترین گزینه است و با توجه به مشکلات فراوان شهرداری سمنان به‌ویژه از نظر مالی. و درآمد هم بیشتر می شود با پیگیری هایی که انجام خواهد شد مشکل برطرف می شود.

بهرامی بر لزوم افزایش کتابخانه های عمومی در مناطق خاص شهری به ویژه مسکن ماهر و روستاهای شهری تاکید کرد و افزود: معیار توسعه هر جامعه میزان مطالعه مردم آن جامعه و آمارهای رسمی است که متاسفانه در سرانه مطالعه در کشور ایران و شهرستان سمنان نیز پایین است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: مسکن ماهر یکی از مناطق پرجمعیت سمنان است که باید کتابخانه مناسبی در این منطقه ساخته شود تا دوستداران کتاب بتوانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/74001/م/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.