استفاده از اپیدمی به عنوان بهانه ای برای آلودگی هوای ما - نفس کشیدن از پایتخت

استفاده از اپیدمی به عنوان بهانه ای برای آلودگی هوای ما – نفس کشیدن از پایتخت


روز زمین در ماه گذشته چهارشنبه 22 آوریل 2020 بی سر و صدا پیش از ما گذشت. این پنجاهمین سالگرد اولین روز زمین بود که در سال 1970 تعیین شد. ما امسال در میان همه گیری به ندرت متوجه آن شدیم. روز زمین باید یک فراخوان سالانه برای اقدام باشد و امسال هیچ تفاوتی با آن ندارد. در حالی که ما برای زنده ماندن از هرج و مرج ناشی از کرونا تلاش می کنیم ، چیزی الهام بخش در حال رخ دادن است. دنیای طبیعی به آرامی در حال اصلاح خود است. طولی نکشید که حیوانات به مناطق شهری بازگشتند ، راههای آبی ما را به اندازه کافی تمیز کردند تا زندگی آبزیان بازگردد و آسمان ما را پاک کردند و آلودگی هوا را نیز دور نگه داشتند.

تصاویر ماهواره ای از کاهش اکسید نیتروژن (NOx) در چین و ایالات متحده رابطه غیر قابل انکار بین فعالیت انسان و آلودگی هوا را نشان می دهد. با این حال ، طبیعت مقاوم است و ما بر توانایی آن برای بازیابی گواهی می دهیم. آیا مردم پس از کنترل این اپیدمی کابوس ، هوای پاک را فراموش خواهند کرد؟ من آرزو نمی کنم.

اما شاید دیر شده باشد. تهدیدهای آسمان آبی ما در حال حاضر در حال انجام است. تصاویر ماهواره ای از آلودگی کم هوا به ما نشان داده است که چه چیزی می تواند باشد ، اما ایالات متحده به ما اجازه نمی دهد که هوای پاک را برای همه تصور کنیم. قبل از پایان ماه مارس ، آژانس حفاظت از محیط زیست ترامپ ، تحت هدایت اندرو ویلر ، مقررات حفاظت از کیفیت هوا را لغو کرد. این آژانس اکنون به صنعت اجازه می دهد تا خود را زیر نظر داشته باشد و آلودگی را بدون مجازات آزاد کند.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (ترامپ) همچنین استانداردهای متوسط ​​مصرف سوخت (یا CAFE) را که دولت اوباما برای کاهش گازهای گلخانه ای تصویب کرده بود ، لغو کرد. کاهش گازهای گلخانه ای به تصفیه هوا کمک می کند. سوزاندن گاز کمتر در خودرو به معنای انتشار کمتر از لوله اگزوز به شکل ذرات معلق و اکسیدهای نیتروژن است که در مه آلودگی و ایجاد حملات آسم نقش دارد.

تصادفی نیست که عقب نشینی در زمان آنها انجام شد. این عقب نشینی ها به صورت استراتژیک تعیین شد تا اطمینان حاصل شود که کنفرانس آینده نمی تواند قوانین را معکوس کند. این قانون بازنگری کنگره 1996 (یا CRA) نامیده می شود. این بدان معناست که دولت جدید به سادگی نمی تواند آن را با دستور رئیس جمهور معکوس کند.

آلودگی هوا از صنعت و اتومبیل به ریه ها آسیب می رساند و خطر مرگ زودرس را در زمان عادی افزایش می دهد. با این حال ، در طول همه گیری کووید -19 ، آلودگی هوا علائم را تشدید می کند و در جوامع رنگی که از لحاظ تاریخی مورد هدف صنعت و آلودگی بزرگراه ها بوده اند سریعتر می میرند.

و آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده می گوید ، این کاهش در پاسخ به ویروس کرونا ، “دوستدار تجارت” بوده است. برای من ، زمان بندی سیاسی است. مردم مشغول نجات از این بیماری همه گیر هستند. اگر احساس می کنید باید بین استانداردهای راحت و از دست دادن شغل خود (و مزایای مراقبت های بهداشتی) یکی را انتخاب کنید ، مبارزه با سیاست های بد محیطی بسیار دشوار است. برای این که این کاهش کمتر نمایان شود ، افزایش آلودگی ناشی از خودروها و صنایع صنعتی در زمانی که هوا بسیار تمیزتر از حد معمول است ، کمتر مشهود خواهد بود.

این داستان چگونه به پایان می رسد؟ ما باید برای مبارزه با بازگشت قوانین هوای پاک آماده شویم ، با کنترل این ویروس شروع کنیم. اما اگر برگشت مجدد ادامه یابد ، تعجب نمی کنم. من این اتفاق را در تگزاس تماشا کردم وقتی طوفان هاروی به ساحل خلیج فارس برخورد کرد و هوستون را با رکورد باران غرق کرد. مانیتورهای هوا در زمان هاروی بسته شدند و پس از طوفان ، نظارت هوا محدود شد.

اگرچه اطلاعات جامعی در دست نیست ، اما به ساکنان نزدیک کانال کشتی ، مجتمع پتروشیمی که هوستون را به “پایتخت نفت و گاز جهان” تبدیل می کند ، گفته شده است که هوای آنها به اندازه کافی ایمن است. کمیسیون کیفیت محیط زیست تگزاس (نسخه ایالتی آژانس حفاظت از محیط زیست) از به اشتراک گذاشتن سوابق داده و نحوه تصمیم گیری خودداری کرد.

مردم بهتر می دانند. آنها می توانند زمان آلودگی هوا را تشخیص دهند. از سردرد و سوزش گلو رنج می برند. برای کمک به ساکنان ، یک سازمان غیر انتفاعی هوا را زیر نظر گرفت و میزان بنزن بالاتر از حد معمول را پیدا کرد. به نوبه خود ، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و کمیسیون کیفیت محیط زیست تگزاس پیشنهاد ناسا برای پرواز بر فراز هوستون برای جمع آوری نمونه هوا را رد کردند. دولت تلاش های زیادی برای جلوگیری از جمع آوری داده ها یا کاهش بیهودگی انجام ارزیابی های بهداشتی انجام داده است.

بگذارید یک پایان بهتر برای داستان خود انتخاب کنیم. ما باید خود را برای مبارزه با حمله در کل کشور آماده کنیم. قوانین هوشیار برای نظارت و گزارش آلودگی پس از انتخابات نوامبر باقی نمی ماند.

منابع:

https://apnews.com/fe6a725b992616745ce4d6b2d028e513
https://projects.propublica.org/graphics/harvey-manchester
https://www.texastribune.org/2019/12/16/hurricane-harvey-air-pollution-monitoring-epa-report/دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *