استقرار طولانی مدت در اروپا با کمپین ناتو و حرکت های جدید.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد آمریکایی شامگاه سه شنبه گفت که ایالات متحده یک استقرار نظامی جدید درازمدت «در سراسر اروپا» را در نشست سران ناتو در مادرید اعلام خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، جک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، گفت: بیانیه‌های ویژه روز چهارشنبه درباره تعهد بلندمدت به استقرار نیروهای زمینی، دریایی و هوایی بیشتر صادر خواهد شد.

وی گفت که این نیروها بر بخش شرقی ناتو در امتداد مرزهای بالتیک، بالکان و روسیه تمرکز خواهند کرد. سالیوان گفت ناتو دستاوردهای خود را به عنوان یک نیروی ائتلاف اعلام خواهد کرد.

او استدلال کرد که تقویت نیروهای ناتو در اروپا نه تنها پاسخی به بی‌ثباتی فوری ایجاد شده در اثر حمله روسیه به اوکراین است، بلکه یک تغییر بلندمدت در واقعیت استراتژیک است.

سالیوان گفت: «در نشست سران، خواهید دید که ائتلاف به این تعهد متعهد است و ایالات متحده نیز به این تعهد متعهد است.

وی گفت یکی از اظهارات این بود که شش ناوشکن نیروی دریایی آمریکا به جای چهار ناوشکن فعلی در یک پایگاه چرخشی در جنوب اسپانیا مستقر شود.

سالیوان در پاسخ به سوالی درباره تهدید ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای استقرار موشک‌ها و هواپیماهای هسته‌ای در بلاروس، گفت که این موضوع برای کل ائتلاف ناتو نگران‌کننده خواهد بود. این موضوع برای ایالات متحده نگران کننده است و ما به آن رسیدگی خواهیم کرد.

در همین حال، یکی از نمایندگان فرانسوی پارلمان اروپا روز دوشنبه گفت که ناتو بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است، زیرا اتحادیه اروپا را مجبور می کند با روسیه و چین مقابله کند و کشورهای بی طرف را وادار کند. برخورد

«به لطف تبلیغات گسترده ناتو، مشخص است که سازمانی که تا به حال رهبری کرده است [رئیس‌جمهور فرانسه] امانوئل مکرون مرده مغزی اعلام شد و از یک اتحاد فراآتلانتیکی به یک ساختار جهانی تبدیل شد.

روسیه بارها به ناتو و ایالات متحده در مورد توسعه طلبی ناتو در اروپا به ویژه در نزدیکی مرزهای این کشور هشدار داده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.