اسپانیا یوروفایتر را به اف-18 آمریکا ترجیح می دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اسپانیا 20 فروند جنگنده اف 18 نیروی هوایی آمریکا را در پروژه ای بزرگ با 20 فروند جنگنده یورویی جایگزین می کند.

به گزارش وب سایت دیفنس نیوز، یک قرارداد 2 میلیارد یورویی (2.1 میلیارد دلاری) در نمایشگاه هوایی برلین در روز پنجشنبه به عنوان بخشی از یک طرح گسترده تر برای جایگزینی ناوگان قدیمی این کشور متشکل از 70 فروند F-18 اسپانیایی ساخت آمریکا امضا شد. کلید.

اسپانیا قصد دارد 16 فروند یوروفایتر تک سرنشین و 4 فروند هواپیمای دو سرنشین داشته باشد که همگی مجهز به رادار اسکن الکترونیکی هستند. ایرباس، سازنده یوروفایتر اعلام کرده است که با راه اندازی این جت جنگنده در سال 2026، قرارداد جدید ناوگان یوروفایتر به سفارش اسپانیا به 90 فروند خواهد رسید.

پیش از این، یک جنگنده F-18 نیروی هوایی اسپانیا اندکی پس از برخاستن از باند فرودگاه در مادرید سقوط کرد.

یوروفایترهای سفارش اسپانیا قرار است در تاسیسات ایرباس در ختافه در جنوب مادرید مستقر شوند. Eurofighter Typhoon یک جنگنده چند منظوره با بال مثلثی است. این هواپیما توسط کنسرسیوم اروپایی متشکل از Bayes Systems، Airbus و Leonardo ساخته شده است.

وزارت دفاع اسپانیا اخیرا اعلام کرد که این کشور هیچ علاقه ای به خرید جنگنده گران قیمت F-35 آمریکا ندارد. سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا گفت: اسپانیا هیچ علاقه‌ای به خرید جنگنده‌های F-35 ساخت آمریکا ندارد و به خرید هواپیماهای جنگنده از فرانسه و آلمان ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا افزود که دولت هیچ بودجه ای برای هیچ طرح جنگی دیگری ندارد. ما از ورود به پروژه F-35 خودداری می کنیم. (جزئیات بیشتر)

نیروی هوایی اسپانیا در نظارت بر حریم هوایی خود با ناتو همکاری می کند. علاوه بر اسپانیا، بریتانیا، کانادا، ایتالیا و پرتغال نیز به تقویت گشت زنی هوایی ناتو کمک می کنند.

در طول جنگ روسیه با اوکراین، جنگنده‌های اسپانیایی به قدری در گشت‌زنی‌های هوایی ناتو در منطقه حضور داشتند که جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی روسیه با هشت مأموریت جنگنده‌های یوروفایتر نیروی هوایی اسپانیا بیشترین آسیب را متحمل شدند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.