اسکان بیش از 885 هزار مسافر در اماکن اقامتی کردستان


آرمان وطن دوست امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: بیشترین اقامت در اماکن گردشگری استان مربوط به هتل، مسافرخانه، مسافرخانه، اقامتگاه بوم گردی، مجتمع های گردشگری و هتل آپارتمان بوده و در این مدت اقامت داشته است. همچنین امکانات اسکان موقت از جمله مهمانسراهای اداری مدارس آموزشی و کمپ های موقت بیشترین کمک را به اسکان میهمانان داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور یک هزار و 306 مورد مراجعه نظارتی به مراکز اقامتی گزارش شده است. از مراکز 445 مرکز ترانزیت و 145 دفتر خدمات مسافرتی بازدید شد.

وطن دوست گفت: هدف از این بازدیدها نظارت بر رعایت استانداردهای بهداشتی، ایمنی و امنیت، کیفیت خدمات، بهداشت حرفه ای، نمازخانه و اجرای نرخنامه مصوب در واحدهای اقامتی و گردشگری بوده که 81 مورد در این زمینه گزارش شد. . 21 مورد تذکر، 5 مورد تشویق، 5 مورد مهر و یک مورد اخطار کتبی صادر شد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری رئیس جمهور کردستان بر تداوم بازدیدهای نظارتی از اماکن گردشگری استان در طول سال تاکید کرد و گفت: نظارت بر اماکن اقامتی و گردشگری برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در حال تشدید است و قابل ارائه است و متخلفان نیز قابل ارائه هستند. می توان دستگیر کرد طبق قانون اقدام خواهد شد.»

وی یادآور شد: در مدت اعلام شده 3 میلیون و 720 هزار و 173 نفر از جاذبه های تاریخی، مذهبی، طبیعی، فرهنگی، تفریحی، دست ساز و صنایع دستی استان بازدید کردند.

انتهای پیام/233070
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.