اطلاعات جدید از روسیه درباره احتمال تولید و انتشار ویروس کرونا در آمریکا


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که احتمالا آمریکایی ها در تولید و انتشار ویروس کرونا دست داشته اند.

به گزارش خبرگزاری تاس، ایگور کریلوف، فرمانده نیروهای امنیتی شیمیایی و بیولوژیکی ارتش روسیه گفت که ممکن است ارتباطی بین آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در خصوص کنترل خفاش‌ها و ظهور «کووید» وجود داشته باشد. -بیماری 19.

این مقام نظامی روسیه گفت: ما این احتمال را می‌دهیم که این آژانس در پیدایش ویروس جدید کرونا نقش داشته است. از سال 2009، آژانس در پروژه‌ای به نام PREDICT سرمایه‌گذاری کرده است که در آن کروناویروس تمرکز روی مطالعه سویه‌های جدید و بررسی است. گرفتن خفاش هایی که حامل این ویروس ها هستند. یکی از پیمانکاران این برنامه، شرکت بدنام “Metabiota” است که به دلیل فعالیت های بیولوژیکی نظامی خود در اوکراین شناخته شده است.

کریلوف افزود که اظهارات نمایندگان کنگره آمریکا همچنین نگرانی‌هایی را در مورد نقش زیست‌شناسان آمریکایی در پیدایش و گسترش کووید-19 ایجاد کرده است. جیسون کرو، یکی از اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به شهروندان هشدار داده است که نمونه های DNA خود را به شرکت های خصوصی تحویل ندهند زیرا ممکن است به اشخاص ثالث فروخته شود.

کرو در آن زمان گفت: «سلاح های جدیدی در حال توسعه یا توسعه هستند که برای هدف قرار دادن افراد خاص طراحی شده اند.

کریلوف ادامه داد: با توجه به علاقه دولت آمریکا به تحقیقات بیولوژیکی، چنین اظهاراتی زاویه جدیدی از علت مخفی پیدایش نوع جدیدی از ویروس کرونا و انتشار پاتوژن کووید-19 ارائه می‌کند.

وی همچنین از برگزاری کنفرانسی با محوریت اقداماتی که باید در صورت شیوع یک نوع ناشناخته ویروس کرونا اتخاذ شود، یاد کرد. این مقام وزارت دفاع روسیه گفت: بر اساس پیشینه این اقدامات، ویروس کرونا از طریق نوعی واسطه که خوک است به انسان منتقل شد، آنفولانزای اسپانیایی که میلیون‌ها نفر را به کام مرگ فرستاد، همه‌گیری جهانی نیز همینطور بود. تبدیل شد.

این مقام نظامی روسیه افزود: به کارگیری سناریوهای توسعه کووید-19 و همچنین تعطیلی اضطراری برنامه «پیش بینی» در سال 2019، این امکان را فراهم می‌کند که این همه‌گیری جهانی و دخالت ایالات متحده را پیش‌بینی کنیم. ملت ها. دولت ها در پیدایش عمدی داشتند.»

اظهارات کریلوف در حالی مطرح شد که چندین کشور غربی انگشت اتهام را به سوی چین نشانه گرفتند و مدعی شدند که ویروس در یک آزمایشگاه ویروس شناسی در ووهان ساخته شده است.

با این حال، تحقیقات 90 روزه جامعه اطلاعاتی ایالات متحده به هیچ نتیجه ای در مورد منشا ویروس کرونا نرسید، با این حال، گزارش آنها مدعی شد که چین “اطلاعات مهم” را در مورد منشاء ویروس کرونا مخفی نگه داشته است. با این حال، گروهی از دانشمندان سازمان بهداشت جهانی نیز به چین سفر کردند و پس از دو هفته تحقیق، سناریوی آزمایشگاهی ووهان را بعید دانستند.

در آن زمان، سفارت چین در واشنگتن در بیانیه ای اعلام کرد: ایالات متحده از ردیابی ویروس کرونا در ایالات متحده اجتناب می کند و درها را بر روی چنین احتمالی می بندد. اگر طرف آمریکایی “شفاف و پاسخگو” باشد، باید آمار اولیه پرونده خود را منتشر کند. حداقل پنج ایالت قبل از اعلام اولین مورد در ایالات متحده موارد ابتلا به این بیماری را تایید کرده بودند.

سفارت افزود: “علاوه بر این، موسسه ویروس شناسی ووهان”. [در چین] دو بازدید از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده است و گزارشی در مورد مطالعه این سازمان با حمایت چین به این نتیجه رسیده است که شیوع تصادفی ویروس در ووهان “بسیار بعید” است. اگر ایالات متحده بر این فرض پافشاری می کند که نشت از یک آزمایشگاه است، آیا نباید کارشناسان سازمان بهداشت جهانی را به فورت دیتریک و دانشگاه کارولینای شمالی دعوت می کرد؟

مؤسسه تحقیقات پزشکی ارتش ایالات متحده در زمینه بیماری های عفونی (USAMRIID) در فورت دیتریک، مریلند، به طور موقت در سال 2019 به دنبال تحقیقات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تعطیل شد. این آزمایشگاه علت تعطیلی خود را به دلیل ادامه مشکلات زیرساختی مربوط به رفع آلودگی فاضلاب اعلام کرد.

روزنامه گلوبال تایمز چین با گزارشی از درخواست شهروندان چینی، این توجیه را زیر سوال برد و افزود که مطالعه ای که در ماه ژوئن توسط برنامه تحقیقاتی موسسه ملی بهداشت ایالات متحده “همه شما” انجام شد نشان داد که اتفاق افتاده است که کووید 19 ممکن است رخ دهد. در ایالات متحده از دسامبر 2019.

بر اساس این گزارش رسانه ای، در نامه این اتباع چینی آمده است که در پاییز 2019 یک آزمایشگاه درست قبل از شیوع این بیماری همه گیر کشف شده است، اگرچه اطلاعات دقیق از سوی سازمان ملل مخفی شده است. کشورها به بهانه امنیت ملی.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.