اطلاعات نظامی بریتانیا: جنگ در اوکراین وارد مرحله جدیدی می شود.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، واحد اطلاعات ارتش انگلیس روز شنبه (6 اوت) مدعی شد که جنگ در اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است و بیشتر نبردها در جبهه ای در حدود 350 کیلومتری جنوب غربی این کشور است. از نزدیکی Zaporozhye به Kherson و به موازات رودخانه Dnieper کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع انگلیس در توییتر اعلام کرد که نیروهای روسی تقریباً به طور قطع در جنوب اوکراین تجمع می کنند و یا در انتظار حمله متقابل هستند یا برای حمله احتمالی آماده می شوند. به گفته بریتانیا، کاروان های طولانی کامیون های نظامی روسیه، تانک ها، توپخانه و سایر تسلیحات در حال حرکت به سمت جنوب غرب از منطقه دونباس اوکراین هستند.

این به روز رسانی ادعا می کند که “گروه های تاکتیکی گردان (BTGs)، متشکل از 800 تا 1000 سرباز، در کریمه مستقر شده اند و تقریباً به طور قطع برای حمایت از نیروهای روسیه در منطقه خرسون استفاده خواهند شد.”

بر اساس اطلاعات ارتش بریتانیا، نیروهای اوکراینی در مناطق جنوبی اوکراین بر روی پل ها، انبارهای مهمات، خطوط راه آهن، از جمله خط راه آهن اصلی که خرسون را به کریمه متصل می کند، متمرکز شده اند.

پیشتر لندن از احتمال جابجایی نیروهای روسیه در شرق اوکراین خبر داده بود. واحد اطلاعات نظامی بریتانیا روز دوشنبه (1 اوت) ادعا کرد: همانطور که مقامات اوکراینی در هفته گذشته گزارش دادند، روسیه احتمالا تعداد قابل توجهی از نیروهای خود را از بخش شمالی دونباس به مناطق جنوبی منتقل خواهد کرد.

ارتش بریتانیا اضافه کرد که روسیه احتمالاً پس از ناکامی در پیشرفت عملیاتی قاطع بر اساس این طرح که از آوریل به دنبال آن است، طراحی عملیاتی حمله دونباس خود را تعدیل خواهد کرد. احتمالا روسیه مواضع خود را در جبهه زاپوریژیا به عنوان یک منطقه ضعیف که نیاز به تقویت دارد، شناسایی کرده است.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا نیز گفت که این احتمال وجود دارد که روسیه بار دیگر استراتژی خود را در جنگ اوکراین تغییر دهد. وی در گفت و گو با شبکه «اسکای نیوز» مدعی شد: روس ها تاکنون در بسیاری از جبهه ها شکست خورده اند. طرح های A، B و C پوتین شکست خورده است و او ممکن است به دنبال طرح D باشد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.