اعزام هیئت بازاریابی صادراتی شرکت های صادراتی به قطر


همزمان با ریاست کمیته بازاریابی شرکت های تولیدی صادراتی، هشتمین جلسه کمیسیون مشترک همکاری جمهوری اسلامی ایران و قطر برگزار شد. وزیر و مدیرکل سازمان توسعه تجارت و مشترک تجاری ایران و قطر از 15 تا 20 خرداد ماه سال جاری به قطر اعزام می شوند.

این هیات علاوه بر شرکت در نشست های تجاری با همتایان قطری خود در دوحه و همچنین شرکت در کارگاه بررسی شرایط و ویژگی های بازار قطر، نحوه بازدید از مراکز تجاری و صنعتی این کشور را مورد بررسی قرار دادند. دوحه با همتایان خود در دوحه گفتگو خواهد کرد.

این هیئت تجاری متشکل از مدیران و نمایندگان حدود 40 شرکت ایرانی در زمینه‌های مختلف تولید از جمله سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه‌های غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، علوم و محصولات شیمیایی، خدمات فنی و مهندسی و پتروشیمی، کشاورزی است. مشمول. و آبزی پروری.

علاوه بر معاون وزیر و مدیرکل سازمان تجارت و توسعه ایران، علیرضا پیمان پاک، روسای اتاق های بازرگانی و همچنین وزرای مسئول کمیسیون مشترک دو کشور (وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران) و وزیر صنعت و تجارت قطر) در این نشست تجاری شرکت خواهند کرد.

بازدید از مرکز تجاری ایران و قطر در دوحه و بازدید از زیرساخت های ورزشی کشور از دیگر برنامه های این هیات تجاری است.

علاوه بر این؛ مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین در هشتمین نشست کمیسیون مشترک دولت جمهوری اسلامی ایران و قطر شرکت خواهد کرد و در برابر کمیسیون مشکلات و موانع توسعه روابط تجاری را بررسی خواهد کرد. هر دو کشور.

مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران در این سفر با مقامات اقتصادی و تجاری قطر نیز دیدارهای دوجانبه خواهد داشت.

تشکیل کمیته مشترک تجاری و صنعتی دو کشور به ریاست رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و همتای قطری وی در کمیسیون مشترک دو کشور و معرفی رایزن تجاری جدید ایران در قطر. و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران.

یکی از نکات کلیدی در مذاکرات معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان توسعه تجارت ایران با طرف قطری، امضای نقشه راه توسعه همکاری های تجاری ایران و قطر و همچنین بانکداری دریایی است. ، بیمه، زیرساخت استاندارد و البته حمل و نقل هوایی.

حجم مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران و قطر در سال 1400 حدود 150 میلیون دلار بوده که 140140 میلیون آن صادرات ایران به آن کشور و 1010 میلیون آن واردات از آن کشور بوده است.

صادرات ایران به قطر شامل محصولات کشاورزی، گوجه فرنگی، هندوانه، آهن و فولاد، قیر و روغن، سیمان سفید، میگو و کف پوش است.

واردات ایران از قطر شامل خمیر شیمیایی چوب، ماشین آلات سنگین، بیل مکانیکی، قطعات و قطعات هواپیما و همچنین لاستیک است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.