اقدامات ایران علیه قطعنامه ضدایرانی


به گزارش خبرگزاری فارس، سیدرضا صدرالحسینی دیز در یادداشتی با عنوان «اقدامات ایران در قبال قطعنامه ضدایرانی» نوشت:

در این مدت با وجود اظهارات مثبت، منفی و متناقض، احتمالاً این چرخش‌ها برای تغییر محاسبات طرف ایرانی صورت گرفته است، زیرا در طول مدت مذاکره، حرکات متفاوت و غیرمنتظره‌ای از طرف مقابل به طور مداوم دیده و شنیده می‌شود. !
خوانندگان این سطور بدانند که تیم غربی پس از توقف مذاکرات، تلاش کرد بازیگر جدیدی (رژیم صهیونیستی) را به دولت بیاورد و اقدامات ضد امنیتی در داخل کشور، افزایش تحریم ها و افزایش جنگ روانی را انجام دهد. قیمت های مستقیم بازار به ویژه قیمت ارز از دفاع از منافع ملی عقب نشینی می کند و امکان مدیریت از طریق شایعه سازی را سلب می کند.

الان چطوریم
– بودجه امسال بدون تکیه بر فروش نفت بسته شد.
– فروش نفت و بازارهای جدید و افزایش قیمت بین المللی انرژی داریم.
– امور جاری و مدنی بدون استقراض از بانک مرکزی اداره می شود.
– پشتیبانی ارزی خوبی داریم.
– برخی از وام های خارجی به موقع بازپرداخت می شود.
– تقاضای صادرات در داخل کشور در حال تغییر است.
– صندوق بین المللی پول شرایط مساعدی را برای ایران در سال جاری پیش بینی می کند.
– ارزش نسبتاً پایدار ارز خارجی مورد آزمایش قرار گرفته است.
– کنترل بازار مربوطه، کاهش قاچاق کالاهای اساسی، افزایش نسبی کالاهای اساسی، حجم بالای کالاهای اساسی در فروشگاه ها و انبارها، هماهنگی داخلی مناسب، کنترل خوب مرزها، حفاظت عمومی، کنترل کامل کرونا، آمادگی کامل نیروهای مسلح. . نیروهای مسلح در امور کلیدی آمادگی بالایی برای هماهنگی نیروها و در درجه اول مدیریت توسعه کشور دارند.
جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داده است که می‌تواند با اقتدار از منافع ملی خود دفاع کند و موافقت شورای حکام در مورد گزارش تخلفات و وجود محرمانگی به این کشور اجازه داده است که به خواسته‌های قانونی خود در صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای عمل کند. انجام دادن را متوقف کنید و برای افزایش تداوم مذاکرات تحمیلی رژیم صهیونیستی و آمریکا و درخواست نمایندگان اروپایی برای اقدام سریع، ادامه مسیر غیرقابل بازگشت و یکجانبه.

به جلسه شورای حکام اشاره می کند

قطعنامه های شورای حکام را نمی توان وتو کرد و برای تصویب قطعنامه نیاز به اکثریت دو سوم است.
اعضای فعلی شورای حکام عبارتند از: چین، روسیه، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آرژانتین، استرالیا، اتریش، برزیل، بوروندی، کانادا، کلمبیا، جمهوری چک، مصر، فنلاند، فرانسه، آلمان، گواتمالا، هند. ، ایرلند، ژاپن و کره جنوبی، لیبی، مالزی، مکزیک، نیوزلند، پاکستان، پرو، لهستان، سنگال، اسلوونی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئیس، امارات متحده عربی و ویتنام.
همانطور که مشاهده می شود حدود 15 عضو برجام از متحدان آمریکا هستند (بیش از دو سوم) به همین دلیل گفته می شود ایران آماده تصویب این قطعنامه است.
این قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصویب شد، اما چین و روسیه رای منفی دادند.
شورای حکام آژانس با 3 رای موافق، 3 رای مخالف روسیه و چین و 4 (هند، لیبی و پاکستان) رای ممتنع قطعنامه ضدایرانی را تصویب کرد.

دلایل تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران

– در این قطعنامه از ایران به دلیل عدم همکاری با آژانس انتقاد شده است.
– این قطعنامه توسط آلمان، انگلیس، فرانسه و آمریکا ارائه شد.
– این قطعنامه از ایران می خواهد که به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند.
– قطعنامه پرونده هسته ای ایران را به شورای امنیت ارسال نکرد.
– در این قطعنامه از ایران به دلیل عدم اعلام وجود اورانیوم در سه تاسیسات اعلام نشده انتقاد شد.

اقدام فوری و به موقع ایران

از امروز هیچ اطلاعاتی درباره فعالیت های هسته ای ایران ثبت نخواهد شد.
اقدام ایران قطع عملکرد دوربین های اضافی به دلیل توهین و توجه به گزارش های نادرست رژیم صهیونیستی توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.
بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، ایران تصمیم گرفت تمامی دوربین های اضافی در سایت های هسته ای را ببندد و هیچ اطلاعاتی را ثبت نکند.
همچنین تصمیم گرفته شد که نمایندگی فلومتر و فلومتر آنلاین OLEM غنا در ایران تعطیل شود. با این حال، بیش از 80 درصد از دوربین های موجود این آژانس دوربین های امنیتی هستند که برای مدت طولانی به کار خود ادامه می دهند.
رئیس نمایندگی ایران در آژانس، تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام را به شدت محکوم کرد و با بیان اینکه اقدام مقتضی را انجام خواهیم داد، گفت: ایران حق دارد به آژانس بپیوندد، سیاست و دیدگاه خود را در این زمینه بررسی کنید. عنوان. این ضربه بزرگی به آژانس بین المللی انرژی اتمی است که توسط مهم ترین نهاد تصمیم گیری آن یعنی شورای حکام وارد شده است.

کدام موقعیت مفید است؟

جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر همواره همکاری سازنده‌ای با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است و تأیید می‌کند که ایران در بازرسی جهانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و پذیرش داوطلبانه تعهدات اطلاعاتی تکمیلی و ارائه دو سند شکست‌ناپذیر در ماه‌های اخیر نقش مهمی داشته است. کشور ما در حال حاضر شفاف ترین برنامه هسته ای را در بین کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد.
1) پاسخ قطعی و متناسب می دهیم، همه گزینه های ممکن را بررسی می کنیم.
2) ریسک در برابر ریسک استراتژی نهایی ماست. اقدامات دشمن بی پاسخ نخواهد ماند. اما ما برای علنی کردن پاسخ ها عجله نداریم.
3) تاکنون بارها به سوالات و ابهامات آژانس پاسخ داده ایم. به نظر می رسد برخی از مردم فراموش کرده اند که در 15 دسامبر 2015، شورای حکام تمام مسائل گذشته را یک بار برای همیشه تعطیل کرد.
جمهوری اسلامی ایران در واکنش به رویکرد غیرسازنده آژانس و پذیرش قطعنامه فوق، اقدامات عملی متقابلی از جمله نصب سانتریفیوژهای مدرن و غیرفعال کردن دوربین‌های فوق برنامه انجام داده است.
4) قطعنامه های بی اثر و بی اثر، ایران را از حقوق مسلم صنعت صلح آمیز هسته ای محروم نخواهد کرد.
5) نقش مثبت روسیه و چین را در ادامه این مسیر کاملا در نظر خواهیم گرفت.
6) ما اهل گفتگو و مذاکره هستیم و نتیجه توافقات احتمالی را می پذیریم.
انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.