اقدامات “فوق العاده” ارتش آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا قصد دارد برای حمایت از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرک خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) مستقر خواهد کرد و تحرک را افزایش می دهد.

مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند، اما گفتند که احتمالاً جت‌های جنگنده، کشتی‌ها و تجهیزات شناسایی و سایر سیستم‌های نظامی را برای امنیت پرواز پلوسی و حضور وی در تایوان فراهم خواهند کرد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که برای هر سفر مقامات ارشد آمریکایی تدابیر امنیتی ویژه لازم است، اما اقدامات انجام شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان غیرعادی است.

دیروز (چهارشنبه)، مارک میلی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده گفت که زمان آن نرسیده است که درباره سفر پلوسی به تایوان صحبت کنیم، اما اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها “اگر سربازان درخواست کمک کنند، ما” هر کاری که بتوانیم انجام خواهیم داد. ما این کار را برای اطمینان از امنیت آنها انجام خواهیم داد.”

روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» نیز صبح امروز (پنجشنبه) به نقل از یک گروه تحلیلی محلی گزارش داد که ناوگان تهاجمی نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا در حال حرکت به سمت تایوان است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.