امام خمینی (ره) تشکیل حکومت دینی را به عینیت رساند


به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه، علی کبر کی پور معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در جمع پرسنل تیپ ١٧٧ متحرک هجومی شهید نصر اصفهانی نیروی زمینی ارتش مستقر در تربت‌حیدریه اظهار کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کسی تصور نمی‌کرد اسلام و تشکیل حکومت دینی بتواند جوابگوی نیازهای اجتماعی یک جامعه باشد، اما ایشان با تکیه بر آیات الهی این مسئله را به عینیت رساند.

وی افزود: امام خمینی (ره) با نفوذ کلامی که داشت، تفسیر واقعی آیات الهی را آنگونه بیان کرد که بر جان و دل مردم نشست.

کی پور خاطرنشان کرد: امام (ره) از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت‌های تاریخ بشریت بود که با اندیشه‌های بلند الهی و تلاش‌های صادقانة خویش، مسیر تاریخ را دگرگون کرد و سرمنشاء تحولات عظیمی ‌در ایران و جهان شد. ایشان نمونه انسان کامل و شخصیتی جامع بود که یکی از اصیل‌ترین انقلاب‌های تاریخ را به پیروزی رساند و نظامی بی‌بدیل را پایه‌ریزی و رهبری کرد و با تکیه بر عنصر آگاهی، استقامت و شجاعت تزلزلی آشکار در ارکان و مبانی مکاتب الحادی و تمدن‌های مادی غرب و شرق بوجود آورد.

وی افزود: امام (ره) با اتکا به قدرت الهی، باور و روحیه امید به آینده را در کشور ایجاد کرد که نتیجه آن همین اقتدار و قدرت بی‌بدیل نیروهای مسلح در منطقه و جهان است.

 

انتهای پیام/ ۷۰۰۸۴
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید