امضای یادداشت تفاهم برای تسهیل و حمایت از ساخت 500000 واحد مسکونی


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با حضور سید مهدی نامجویی معاون مهندسی دفاعی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و علیرضا فخری معاون وزیر راه و شهرسازی تفاهم نامه همکاری امضا شد. زمین مازاد وزارت دفاع امضا شد که در آن شرایط لازم برای الحاق و تفکیک و تغییر کاربری به امضای طرفین رسید.

سید مهدی نامجوی معاون مهندسی دفاع غیر اجرایی وزیر دفاع و با حمایت نیروهای مسلح، این تفاهم نامه با هدف اجرای برنامه ها و تعهدات دولت محترم در زمینه ساخت و ساز مسکن و نیز پروژه های مصوب این وزارتخانه می باشد.

وی در چارچوب همکاری سازمان ملی زمین و مسکن با هدف گسترش ظرفیت قانونی ماده 11 زمین شهری به الحاق و تغییر کاربری اراضی خارج از محدوده وزارت دفاع تشکیل جلسه داد که ناچار شدم استفاده کنم. نیروهای مسلح در زمینه غیرنظامی

نامجوی همچنین گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه بتوانیم با شناسایی زمین های مازاد متعلق به وزارت دفاع و نیروهای مسلح و اخذ مجوز از طبقه بندی به اهداف وزارتخانه برسیم. در تولید مسکن».
.
علی رضا فخری همچنین در این مراسم با بیان اینکه تعامل وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع و نیروهای مسلح مبتنی بر رویکرد دوسویه تولید مسکن و حل مشکلات منطقه بوده است. گفت: نیروهای مسلح اراضی ظرفیت ساخت 500 هزار واحد مسکونی را دارد که بخش قابل توجهی از 4 میلیون واحدی طرح نهضت ملی مسکن در قالب قرارداد فیمابین برای ساخت واحدهای تعاونی، تعاملی و مسکن کارکنان نیروهای مسلح است. مشمول.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تدوین این تفاهم نامه حاصل جلسات متعددی بود که در سطح کارشناسان و مدیران هر دو مجتمع برگزار شد.

در این جلسه برخی موضوعات مرتبط از جمله 147 هکتار از اراضی شهرستان شاهین اصفهان و 100 هکتار از اراضی شهرستان درود استان لرستان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.