امیرعبداللهیان: در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای حفظ آرامش و سلامت زائران ایرانی در عراق هستیم.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پستی در اینستاگرام درباره اتفاقات و ناآرامی های روز دوشنبه عراق نوشت: پس از شروع حوادث روز دوشنبه عراق، از آن زمان تاکنون من و همکارانم تمام موارد را دنبال می کنیم. رویدادها را با دقت و در تماس دائمی با طرفین قرار داده اند

وی به گفتگوی تلفنی خود با محمدکاظم الصادق سفیر کشورمان در بغداد اشاره کرد و گفت: به ایشان مأموریت دادم تا از تمام توان سفارتخانه ها و کنسولگری هایمان در عراق برای برخورد با زائران عزیزمان استفاده کند. به خانواده هایی که عزیزانی در عراق دارند اطمینان می دهم جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای حفظ آرامش و سلامت زائران ایرانی است.

وزیر امور خارجه گفت: امیدوارم اربعین امسال بیش از هر زمان دیگری تماشایی باشد که معنای وحدت حب الحسین (علیه السلام) را در بر گیرد.

امیر عبداللهیان در پست دیگری در اینستاگرام به تماس تلفنی سفیر کشورمان در عراق و کنسول های ایران در کربلا و نجف و آخرین وضعیت بهداشتی و ایمنی زائران ایرانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس های تلفنی ضمن تشکر از زحمات سفارت و کنسولگری های کشورمان در عراق بر نظارت بر وضعیت تمامی زائران ایرانی در عراق تاکید کرد.

به گزارش فارس، در پی آغاز ناآرامی ها در عراق، سفارت ایران در بغداد از زائران ایرانی خواست از رفت و آمد به بغداد، کاظمین و سامرا خودداری کنند و از سوی دیگر مرزهای زمینی ایران و عراق بسته شد. و پروازهای تهران به بغداد نیز متوقف شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.