امیرعبداللهیان: دولت اشغالگر قدس عامل تروریسم و ​​خرابکاری در کل منطقه است


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه (28 خرداد) در گفت و گو با شیخ عبدالله بن زاید آل وزیر امور خارجه امارات متحده عربی گفت. نه در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی. پرداخت

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به اولویت های همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، تشدید دیدارها و رایزنی های دوجانبه بین مقامات دو کشور را ضروری دانست و آن را مبنای توسعه و توسعه دانست. پیش رفتن. گسترش روابط دو کشور.

گفتنی است امیر عبداللهیان اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در پی درگذشت رئیس جمهور فقید امارات متحده عربی به امارات سفر کرد و همچنین در دیدار با همتای اماراتی خود با رئیس جمهور جدید امارات دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان پس از این سفر در توئیتی نوشت: صفحه جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات باز شد. ما به گرمی با همسایه هایمان دست می دهیم. گرمی روابط همسایگی دشمنان منطقه را ناامید می کند.

این اولین دیدار امیر عبداللهیان از زمان تصدی این سمت بود.

* سیاست همسایگی دولت سیزدهم

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار حفظ امنیت و توسعه همسایگان و منطقه است و حضور و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند.

امیرعبداللهیان حضور دولت اشغالگر قدس را عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و عامل تروریسم و ​​خرابکاری در سراسر منطقه خواند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز با استقبال از رایزنی های منظم بین مقامات ایرانی و اماراتی، منافع متقابل دو کشور در توسعه روابط دو کشور را مورد توجه قرار داد.

وزیر امور خارجه امارات همچنین تاکید کرد که امارات اجازه هرگونه اقدام خرابکارانه علیه همسایگان امارات از خاک خود را نخواهد داد و همواره مراقب امنیت همسایگان خود خواهد بود.

وزرای خارجه دو کشور بر ضرورت ارتباط و رایزنی مستمر دو کشور تاکید کردند و همچنین آخرین تحولات مذاکرات رفع تحریم ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

امیر عبداللهیان همچنین از همتای اماراتی خود برای سفر به تهران دعوت کرد.

به گزارش پرشیا، امیر عبداللهیان همچنین روز شنبه با جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفت و گو کرد. وی همچنین در روزهای اخیر رایزنی های تلفنی با وزرای خارجه عراق و عمان داشته است. وزیر امور خارجه با اشاره به سفر بایدن به منطقه در گفت و گوی تلفنی با همتای عمانی خود، بر اهمیت گفت وگو و همکاری های منطقه ای تاکید کرد و گفت: آینده منطقه باید توسط مردم منطقه تعیین شود.

وزرای خارجه ایران و امارات پیش از این چندین بار تلفنی گفتگو کرده اند. امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود، حضور رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای همه کشورها و منطقه دانست و با اشاره به بحران یمن گفت: ادامه جنگ و گسترش درگیری به نفع هیچ‌کس نیست. منافع هر دو طرف یا منطقه «وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گوی تلفنی با همتای اماراتی خود در نهم آذرماه سال گذشته، از وی برای سفر به تهران دعوت و بر لزوم ادامه رایزنی ها بین دو کشور تاکید کرد. .

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.