انتخابات مجدد شورای شهر برگزار می شود/ هیچکس جز شورا حق انتخاب رئیس جمهور را ندارد!


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، 22 مردادماه جلسه شورای شهر زنجان برای انتخاب هیئت رئیسه برگزار شد که اعضای شورا حتی پس از 4 ساعت و برگزاری دو جلسه متوالی به نتیجه نرسیدند.

اعضای شورا از طیف منتسب به «ما آن را باور می کنیم» و طیف منتسب به «شهرک نشینان» در شورا حضور داشته و به دو گروه 5 و 4 نفری تقسیم شده اند و تقریباً از ابتدای تشکیل شورا بوده اند. اختلافات بین آنها مشهود بود اما پس از انتخاب هیات مدیره در سال اول با همدلی و اتحاد برای آبادانی شهر تلاش کردند.

همچنین همین اعضا نتوانستند برای انتخاب گزینه اول شهرداری به توافق برسند و در نهایت پس از کش و قوس فراوان، علیرضا برای دومین بار انتخاب شد. فیروزفر رای دادند

این اختلافات ادامه داشت تا اینکه در جریان انتخابات موضوع دوباره علنی شد، یعنی پس از تشکیل جلسه انتخاباتی هیات رئیسه، کاظم مجتهدی به نمایندگی از 4 عضو شورای شهر گفت: ما در انتخابات شرکت می کنیم. شرط این است که نائب رئیس و دبیر شورا در جمع ما بمانند!

از سوی دیگر 5 نفر دیگر از اعضای شورا این پیشنهاد را نپذیرفتند و به همین دلیل اسحاق اسماعیلی، کاظم مجتهدی، داوود حسنی و خانم انسیه ابوبصیر از اعضای تیم آبادگران از جلسه خارج شدند.

با گذشت 4 روز از این حادثه گفته می شود که شورای حکام در روز سه شنبه 27 مرداد ماه مجدداً انتخاب می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به خبرنگار فارس گفت: در چند روز گذشته جلسه داخلی با اعضای شورا تشکیل شده است و اگر به توافق برسیم روز سه شنبه جلسه برگزار می کنیم و اگر نشد این جلسه خواهد بود. چهارشنبه برگزار شد.”

منصور مرادلو با اشاره به اینکه طبق قانون هیئت مدیره باید توسط خود اعضا تعیین شود، تصریح کرد: در انتخابات هیئت مدیره نیز همانطور که اغلب انجام می دهیم تلاش می کنیم این کار را انجام دهیم، من یک تدبیر بودم. سال گذشته

مرادالو با بیان اینکه هدف اصلی همه اعضا دستیابی به اهداف شورا در موضوعات مختلف است، گفت: تلاش می کنیم به وعده های خود به مردم عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه شورا وظایف مختلفی دارد، گفت: ریاست کمیسیون ها بزرگترین مسئولیت است زیرا کمیسیون ارتباط مستقیم با شهرداری دارد.

هیچکس حق انتخاب رئیس شورا را ندارد.

مدیرکل شوراها و امور فرمانداری های محلی استانداری زنجان نیز با اشاره به اینکه انتخاب هیات دولت مهم است و با توجه به اینکه همه موارد در قانون پیش بینی شده است، گفت: استاندار و من علیرغم تلاش های انجام شده توسط خادم. ، انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر زنجان با موفقیت همراه بود اما فضای همدلی لازم در شورا ایجاد نشد و دو گروه شورا نتوانستند به یک نظر مشترک برسند.

سعید خلجی افزود: در صورت عدم توافق اعضای شورا برای انتخاب رئیس، موضوع به هیئت حل اختلاف می رود اما در نهایت تصمیم گیری برای ریاست همچنان بر عهده اعضای شورا است.
وی در توضیح بیشتر این موضوع گفت: هیچ فردی خارج از شورای شهر نمی تواند برای این قشر تصمیم گیری کند زیرا همانطور که قانون می گوید انتخاب رئیس و هیات مدیره بر عهده اعضای شورا است. خودش

مدیرکل امور عمرانی و شورای استانداری زنجان ادامه داد: تا زمانی که هیات رئیسه انتخاب نشود، برگزاری جلسات شورا قانونی نیست.

لازم به ذکر است شورای حل اختلاف شوراهای شهری متشکل از نمایندگان سه قوه شامل استاندار، دو نماینده مجلس و رئیس کل دادگستری استان می باشد.

انتهای، آخر پیام/73005
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.