انتخاب سرپرست جدید شهرداری زیراب در انتظار رأی هیأت تطبیق


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، ابلاغ حکم قضایی علیه سعید قلی‌نژاد شهردار زیراب با موضوع «تخلف نسبت به اجرای قرار نظارت قضایی در عزل ذی‌حسابی شهرداری زیراب» به انفصال از خدمات دولتی به مدت یک‌سال صادر شد.

اعضای شورای اسلامی شهر زیراب‌سوادکوه با سه رای، سید‌محمد صادقیان که سابقه شهردار‌بودن شهر زیراب از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ در شهر زیراب و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ در شهر ارطه را در کارنامه خود دارد را به عنوان سرپرست شهرداری زیراب انتخاب کردند.

بر طبق قانون، دبیرخانه شورای اسلامی شهر، ۷ روز فرصت ارسال مصوبه شورای شهر به هیأت تطبیق مصوبات شهرستان را دارد و این هیأت ۳ نفره شامل فرماندار و یا نماینده وی و نماینده دستگاه قضایی و نماینده شورای اسلامی شهرستان نیز ۱۴ روز فرصت اعلام نظر دارد.

بر طبق قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران، تمامی ‏مصوبات اعضای شورای اسلامی شهر باید به تأیید هیأت تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی با ‏قوانین کشور برسد تا قابلیت اجرا پیدا کند.

علاوه بر آن پیگیری تغییر احکام قضایی از طریق دستگاه‌های بالادست قضایی هم برای شهردار زیراب در قانون وجود دارد.

رخداد جدید در شهرداری زیراب با مشکلات مختلف و متنوعی که دارد، تغییر رو به جلو محسوب نمی‌شود و ضرورت تدبیر لازم برای دوری از تنش‌ها و کمک برای کاستن از مشکلات، ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/۸۶۰۱۵/ج
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع