انتظار رهبرانقلاب از بسیج اساتید چیست؟


علیرضا الامین رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان تهران در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: منشأ خدمات ارزنده ای به اسلام بوده است.

وی در ادامه گفت: شهید چمران که در عرصه انقلاب اسلامی صاحب نظر است با موفقیت های خود در علم و عمل و در جهاد علمی و میدانی الگوی بسیج آقا در جهان اسلام شد. شهید مقمی که با وجود داشتن کرسی علمی و جایگاه مادی بسیار خوب در جهان غرب، در آغاز جنگ تحمیلی با احساس وظیفه الهی به جبهه مقاومت اسلامی پیوست و طبق آیه «چپ اسلامی شدند.» پرچمداران جبهه مقاومت و با جان و مال خود در راه خدا جنگیدند.

الامین افزود: در دوران جنگ تحمیلی شهید چمران با وجود مناصب و مسئولیت های مهم، در کنار رزمندگان اسلام بر پشتوانه دهلاویه و در مرزهای مقاومت اسلامی لبنان ایستاد و جان خود را با اخلاص فدا کرد. اسلام و انقلاب و میهن و اسلام و انقلاب همیشه در تقویم و تاریخ باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به رسالت و وظیفه نهضت معلمان گفت: مقام معظم رهبری در حکم راهبردی خود و در پیام حکیمانه خود به مجمع بسیج اساتید، حجت را بر همه در جامعه بسیج استاد تمام کردند. ” نکاتی را عرض می کنم. باید درک کنیم که این پیام بیش از یک تذکر، تاکید و توصیه، یک فرمان راهبردی برای بسیج اساتید و یک طرح تعالی است که به رسالت و مسئولیت همه ما در دانشگاه ها می انجامد. همه باید وظایف خود را انجام دهند. او برای پذیرش این دستور به شکل یک جهادگر درآمد.

رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان تهران با بیان اینکه این پیام حاوی چند نکته کلیدی و کلیدی است که مسئولیت خطیر جامعه معلمی را بیان می کند، افزود: اخلاق و جسمانی تربیت است. اخبار علمی اجتهاد و تولید علم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به صراحت بر استاد و دنیای سودآور، تولید علم پرسود و تربیت طلاب انقلابی تاکید کردند که شهید چمران استاد و الگوی واقعی است. از این مدل.”

الامین گفت: این پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب برگرفته از مفاهیم عالی قرآن و حدیث بوده است. امیرالمومنین علی (ع) در مورد جایگاه دنیای سودآور با صراحت می فرماید: «اگر دنیا فاسد است، دنیا فاسد است».

وی گفت: بی شک تدبیر و پیام حکیمانه مقام معظم رهبری به مناسبت مرحله دوم، چراغ راه حرکت پویای اساتید به سوی تحول بنیادین، تولید علم مفید، اسلامی سازی دانشگاه ها و پیشرفت به سمت تمدن است. که پتانسیل عظیم جنبش استاد بسیج برای تحقق منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری، عملی ساختن بیانات مرحله دوم، خدمت به مردم و زمینه سازی برای ظهور امام عصر با تمام قوا. رستگاری و عظمت آینده میهن اسلامی خود را در دانشگاه های کشور با گسترش استعداد و سایه پر برکت ببینید.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.