انتقاد امام جمعه چدیگان از وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی در این شهر


به گزارش خبرگزاری فارس از چادیگان، امام جمعه چادیگان حجت الاسلام سیدمحمود بنی جمالی در خطبه نماز جمعه این هفته چادیگان ضمن تبریک روز شهرداری به کارکنان و کارگران شهرداری. و دهیاران گفت: هیچ پایانه ای در ذات گردشگری وجود ندارد و مردم در سرما و گرما سفر می کنند، باید زیر آفتاب، برف و باران بایستند.

وی با اشاره به موضوع ترمینال در نگین گردشگری اصفهان افزود: شهرداری چادیگان اگرچه برای ساخت ترمینال اعلام آمادگی کرده است، اما برای تامین زمین مسکن و شهرسازی هزینه های زیادی می طلبد. انجام شد و شگفت انگیز است. . شهرداری که برای خودش زمین نمی خواهد و می خواهد برای رفاه مردم و گردشگران ترمینال بسازد.

بنجمال از برگزارکنندگان این موضوع پرسید و گفت: من به مدیران گفته ام که اگر در دفترشان بنشینند و بگویند موانع قانونی وجود دارد هنر نیست. همه ما می دانیم که موانع قانونی وجود دارد. هنر مشورت با مدیران استانی و ترغیب آنها به استفاده از ابزار و تبصره های قانونی است.

امام جمعه چادیگان گفت: امروز ساخت پایانه شهر چادیگان مربوط به مسکن و شهرسازی است و امیدوارم مدیران شهری و استانی این مانع را برطرف کرده و این قطعه زمین را در اختیار شهرداری قرار دهند تا شهرداری و شهرداری اعضا و شوراي محترم معطل نخواهند شد.

وی در ادامه از کمبود حمل و نقل درون شهری انتقاد کرد و گفت: ناوگان حمل و نقل درون شهری نداریم و این امر مشکلاتی را برای مردم محله مندرجان و سمندقان ایجاد کرده است. اگر یکی از شهروندان سمندق محله می خواهد به مرکز شهر بیاید باید خودروهای عبوری را بخواهد.

وی گفت: مسئولان جلسات متعددی در استان برگزار کرده اند و پیشنهاد فروش اتوبوس های دست دوم و دست دوم را به ما داده اند. غافل از اینکه پرداخت هزینه اتوبوس از عهده شهری مثل چادیگان خارج است. آیا سوار شدن در اتوبوس ها در شأن مردم این شهر است، آیا توانایی وقف اتوبوس به شهر چادیگان را ندارند؟

امام جمعه چدیگان افزود: تاکسی و تاکسی در شهر نداریم. بنابراین حداقل وسیله ایاب و ذهاب برای کسانی که در نقاط دورافتاده شهر هستند و می خواهند به مرکز شهر بروند مهیا شود.

وی درخواست کرد: از مسئولان استان تقاضا داریم به این ذات گردشگری توجه کنند و وسایل حمل و نقل عمومی را در داخل و خارج شهر مستقر کرده و موانع احداث پایانه را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/63128/م/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.