انتقاد امام جمعه یاسوج به ازدواج 2000 نفر / با این چیزها چه چیزی را می خواهیم ثابت کنیم؟!


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج با اشاره به مناسبت های مختلف این هفته از جمله نکوداشت حضرت امیرالمومنین و حضرت زهرا (س) اظهار داشت: این مراسم به مناسبت های مختلف این هفته از جمله مراسم ازدواج حضرت امیرالمومنین و حضرت زهرا (س) است. در نتیجه این ازدواج، برکات بسیاری بر بشر نازل شده است.

نماینده یک فقیه در استان کهگیلویه و بویار احمد گفت: ازدواج سنت پیامبر و سنت پیامبر است که خداوند به آن امر و تاکید کرده است، زنان و مردان در صورت فقیر بودن باید به ازدواج تشویق شوند. خداوند! او آنها را از طریق سنت الهی ازدواج برکت خواهد داد.

امام جمعه شهر یاسوج در ادامه سخنان خود گفت: کسانی که میان مردان جوان در امر خیر ازدواج واسطه می شوند در حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آمده است که ثواب می گیرند. وصیت یک سال نماز و روزه .

وی گفت: از سوی دیگر کسانی که بخواهند ازدواج دختر و پسر را متوقف کنند یا زن و مرد را با هم متحد کنند به شدت مجازات می شوند.

حسینی افزود: افرادی که دارای امکانات مالی هستند و ازدواج نمی کنند احساس گناه می کنند، به ویژه دختران کارمند که برخی از آنها فکر می کنند باید با یک کارمند مرد ازدواج کنند که این ایده بدی است.

وی با انتقاد از هزینه های بی رویه ازدواج و جهیزیه گفت: نباید در ازدواج هزینه های هنگفت و جهیزیه داد تا جوانان زیر بار آن بروند، 1000 تا 2000 نفر عاقلانه نیست، متأسفانه دروغ است. . این فرهنگ همچنان در حال ترویج است.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: اگر پول دارید در جای دیگری خرج کنید، این پول را نباید صرف چنین فرهنگ بدی کرد، انگیزه انسانی در ازدواج باید انسانی باشد.

حسینی تصریح کرد: ازدواج مقدمه ای برای تشکیل خانواده است و به افزایش نسل کمک می کند، امروز با بحران کاهش جمعیت مواجه هستیم، باید با ازدواج نسل شیعه این امر حفظ شود، متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم. وضعیت بد امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

امام جمعه یاسوج گفت: مسئولان نیز باید فکری کنند و بستر ازدواج جوانان را فراهم کنند، نظام و دولت وظیفه دارد بستر ازدواج آسان را فراهم کند و برای جوانان ایجاد شغل کند.

وی در ادامه به حادثه 21 تیر و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی توسط آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این هم مصداق حقوق بشر آمریکایی است، آمریکایی که به زن و مرد رحم نمی کند. . آنها بر حقوق بشر پافشاری می کنند، ببینید چگونه با سیاهپوستان آمریکایی رفتار کردند و چگونه در سطح بین المللی علیه آنها از ویتنام گرفته تا افغانستان تبعیض قائل شدند.

امام جمعه یاسوج گفت: قبل و بعد از انقلاب در ایران خون های زیادی بر زمین ریختند، از شیطان صدام در ارتکاب جنایات بسیار حمایت کردند و او را با همه این جنایات تشویق کردند.

وی در ادامه به جنگ عربستان در یمن و جنگ روسیه و اوکراین اشاره کرد و گفت: همه این مردان و زنان جوان در یمن کشته شدند اما حاضر نبودند کوچکترین قدمی بردارند اما واقعیت این است که یک اروپایی با پوست رنگارنگ. کشته شد در اوکراین، اگرچه ما نیز معتقدیم که نباید در هیچ کجای دنیا خونریزی شود، حقوق بشر باید برای همه برابر باشد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.