اندی وارهول ترومن کاپوت این نقاشی را در استودیو 54 "VIP" داد

اندی وارهول ترومن کاپوت این نقاشی را در استودیو 54 “VIP” داد


از جمله موارد موجود در آرشیو ادبی ترومن کاپوت که پس از مرگ نویسنده در سال 1984 به کتابخانه عمومی نیویورک ارائه شد ، یک نقاشی رنگ روغن از اندی وارهول برای دعوت از کلوپ شبانه استودیو 54. دوستی پایدار بین نویسنده و هنرمند است.

روغن روی بوم ، این یک نمونه کوچک کامل از هنر پاپ وارهول است-یک بلیط VIP چاپ شده با مشکی زیبا (همراه با نوشیدنی های شرکت) به استودیو 54 ، جایی که آنها اغلب در دهه 1970 با هم بازی کردند ، تولید می کند. با سبک چاپ دهه 1970 ، دهه دیسکو را تداعی می کند. روی نواری از نوار سبز متصل به پشت نقاشی ، وارهول ، احتمالاً با قلم شارپی سیاه نوشت: “به ترومن عشق اندی 78”.

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

فلش

بیانکا جگر ، لیزا مینلی و اندی وارهول در استودیو 54.

آدام اسکال/شاتر استوک

ترومن کاپوت و یول برنر در استودیو 54.

ترومن کاپوت و یول برنر در استودیو 54.

فلش

ترومن کاپوت و یول برنر در استودیو 54.

جی پل برنت/خبرگزاری فرانسه/شاترستوک

مقالات کاپوته در کتابخانه ، شامل بیش از 17 فوت خطی از مطالب ذخیره شده در 39 جعبه ، شامل نسخه های خطی و چاپ شده کاغذ از آثار او ، اعم از چاپ شده و منتشر نشده است. این مجموعه همچنین شامل دفترچه های نویسنده ، نامه نگاری ، چاپ ، عکس ، آثار هنری ، ضبط صوت ، متون و متفرقه شخصی است. این کتابخانه همچنان به مجموعه خود می افزاید: سال گذشته من یک نسخه خطی دست نویس و نسخ خطی مربوط به “مهمانی شام خانم بید” را تهیه کردم ، پیش نویس هایی که نمایانگر یک مرحله منحصر به فرد از ترکیب هستند که در بایگانی ها نیست. این مجموعه در طول زندگی حرفه ای کابوت ، از وقایع گرفته تا کتابی که در سالهای بعد تلاش کرد تا آن را تکمیل کند ، و سرانجام پس از مرگ به عنوان دعاها مستجاب شد (1986).

کتابهای کابوت پرفروش بودند و با شهرت ادبی شهرت و سرانجام شهرت به دست آمد. او همیشه معاشرت می کرد ، مهمان می شد ، و به خاطر برگزاری جشن در هتل پلازا در نیویورک در 28 نوامبر 1966 ، به اصطلاح توپ سیاه و سفید ، به افتخار کاترین گراهام ، ناشر مشهور بود. این واشنگتن پستبه این یک توپ ماساژ بود (یا پال ماسکی) ، یک مهمانی بزرگ که در آن شرکت کنندگان لباس و ماسک می پوشند (کاملاً متفاوت از آنهایی که امروز برای گردهمایی های سرپوشیده در شهر در نظر گرفته شده بود). لیست مهمانان عالی “Who’s Who” از Glittery نیویورک بود ، اگرچه بعداً Capote در مورد رویدادی که 500 دوست را دعوت کرد ، اما 15000 دشمن از کسانی که او دعوت نکرده بود ، مباهات کرد!

یکی از مهمانان هتل پلازا آن شب اندی وارهول بود که بدون ماسک در این توپ حضور داشت. علیرغم براندازی عمدی قوانین سختگیرانه لباس پوشیدن کاپوت ، این دو نفر همچنان دوست بودند. در حالی که آرشیو Capote هیچ گونه نامه نگاری بین آنها را شامل نمی شود ، شش عکس پولاروید از Capote گرفته شده توسط وارهول وجود دارد: دو عکس که در آنها نویسنده با کلاه سفید در پس زمینه قرمز یا سفید ظاهر می شود. یکی با مدل شریل تیگز ؛ و سه عکس پولاروید با چند دوست ناشناس.

پلاروئیدها توسط اندی وارهول در استودیو 54 شلیک شده اند

عکس های پولاروید توسط اندی وارهول در استودیو 54.

فلش

عکس های پولاروید توسط اندی وارهول در استودیو 54.

آلن دیاز/خبرگزاری فرانسه/شاتر استوک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *