انواع پتو و نحوه انتخاب یکی از آنها

پتوها بخش بزرگی از دکوراسیون منزل ما هستند زیرا در همه جای خانه شما از اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب وجود دارند. انتخاب گزینه مناسب کار دشواری است ، حتی به این دلیل که اکثر مردم به اندازه کافی ظریف هستند و از تکرار طرح یا حتی بافت اجتناب می کنند. انتخاب پتو برای همه گروه های سنی متفاوت است. برخی ممکن است از پارچه های پنبه ای خوششان بیاید ، در حالی که دیگران ممکن است مخمل را انتخاب کنند. بیایید از این طریق بگذریم.

صادقانه بگویم ، تعداد زیادی پتو در بازار موجود است ، اما در اینجا برخی از پتوهای اساسی که معمولاً استفاده می شود آورده شده است:

1. لحاف:

این اساساً یک نوع پتو است که روی تخت خود قرار می دهید. این پتوها دارای زیپ نیز هستند تا بتوانید آنها را به طور دقیق ببندید و در هنگام شستشو به راحتی آنها را جدا کنید. آنها همچنین دارای بالشتک هستند.

2. لحاف:

لحاف یک پتو دست ساز است که از رنگ های متنوع یا انواع پارچه ها تشکیل شده است. به راحتی می توانید آنها را در خانه حتی با شلوار جین یا پارچه نخی درست کنید. فقط باید آنها را به طرح دلخواه خود بدوزید یا حتی خمیر را اضافه کنید تا کالری بیشتری دریافت کنید.

3. لحاف:

این همان چیزی است که ما در اصطلاح عمومی آن را پتو می نامیم زیرا لحاف مسئول گرما است. آنها با پارچه های متنوع و حتی مواد بافته شده مصنوعی عرضه می شوند تا شما را در برابر زمستان ها محافظت کنند.

4. پتو تیراندازی:

همانطور که از نامش پیداست ، این پتو برای مواردی استفاده می شود که فقط کمی سرد می شوید. آنها معمولاً در انواع سبک تری وجود دارند ، اما برخی حتی ممکن است انواع سنگین تری نیز داشته باشند. آنها از پشم گوسفند و پارچه های مختلف تشکیل شده اند.

5. پتوهای پشمی:

اینها بسیار نازک و کوتاه هستند. ترجیحاً آنهایی را که باید در زمستان ها گوشه گیر کنید ، اما می توانید از آنها در تابستانها فقط برای راحتی بیشتر استفاده کنید. برای تزئین آنها می توانید آنها را روی مبل قرار دهید زیرا معمولاً از مواد نرم ساخته شده اند.

6. پتوهای افغانی:

یک نوع پتو تیراندازی و مطلوب ترین آنها. اینها واقعاً با نخ معمولی بافتنی یا قلاب بافی شده اند. اینها برای گرم شدن در زمستان مناسب هستند. اکثر مردم آنها را در خانه تهیه می کنند یا حتی به عزیزان خود هدیه می دهند. با این حال ، آنها هنوز نمی توانند از آن در برابر زمستان شدید محافظت کنند ، زیرا سوراخ های کوچکی در هوا دارند که می توانند به راحتی از آن عبور کنند.

7. پتوهای ایمنی:

این موارد مورد علاقه کودکان در سراسر جهان است. آنها ممکن است در اندازه کامل در دسترس باشند ، اما معمولاً از نظر طول کوتاه هستند تا به کودکان آرامش بخشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *