اولین آمریکایی که واکسن کرونا را تزریق کرد ، به تازگی یک تزریق تقویت کننده دریافت کرد.  در اینجا نحوه بدست آوردن آن آمده است.

اولین آمریکایی که واکسن کرونا را تزریق کرد ، به تازگی یک تزریق تقویت کننده دریافت کرد. در اینجا نحوه بدست آوردن آن آمده است.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی-و آمریکایی ها-بود که دوز واکسن COVID-19 را خارج از آزمایش بالینی مصرف کرد. بیش از 300 روز پس از آن ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در مبارزه با همه گیری به او ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودی لانگ آیلند در Northwell Health ، در هر موج شیوع ویروس کرونا ، از جمله آخرین موج رانده شده توسط متغیر دلتا ، در خط مقدم بوده است.

روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکتری است – و دو دریافت کننده واکسن اولیه دیگر ، واکسن های تقویت کننده خود را انجام دادند.

دکتر لیندسی گفت: “من احساس فوق العاده ای دارم.” من بیدار هستم. درست همانطور که به دو عکس اول خود پاسخ دادم. “

در حال حاضر ، مردم سراسر کشور از دوزهای اضافی واکسن Pfizer-BioNTech استفاده می کنند ، تنها واکسنی که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید تا به حال منتظر بمانند.

این یکی از نکاتی است که نیویورکی ها قبل از رفتن به داروخانه برای یک دوز اضافی باید بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

به هر حال چرا به یک دوز تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در جلوگیری از بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. همچنین خطر عفونت را کاهش می دهد. (یادآوری: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا مجاز به دو تزریق بودند ، در حالی که Johnson & Johnson با یک دوز واحد تزریق شد.)

اما مطالعات نشان می دهد که حفاظت واکسن Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان – می تواند با گذشت زمان کاهش یابد. با وجود واکسن mRNA نیز ، به نظر می رسد Moderna در حال حاضر از Pfizer بهتر است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، این هفته به ساینس جمعه گفت: “من تعجب نمی کنم اگر توصیه هایی برای افزایش دریافت کنندگان Moderna نسبت به Pfizer محدودتر باشد.” به

به نظر می رسد رنگ پریدگی در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم نیز در حدود شش ماه این کاهش اثر واکسن در برابر عفونت را تجربه می کنند.

نوع دلتا دلیل این کاهش کارآیی است ، اگرچه ممکن است تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه باشد.

دکتر لیندسی می گوید: “ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم. من و پرستاران ، خسته شده ایم.” ما از تعداد افرادی که از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ، همسایگان ، همکاران و آمریکایی های ما هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از تقویت کننده ها استفاده کنیم.

خوب ، چه کسی به دوز تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تزریق تقویت کننده را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی که آنها را در معرض بیماری جدی قرار می دهد و ساکنان بزرگسال مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کند.

افراد جوان تر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه واژه رسمی CDC این است که افراد در این گروه ها باید بر اساس مواجهه فردی و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این بزرگسالان جوان گفت: “این مجموعه علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، فقط می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر-مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها-و افرادی که در حومه های مشابه زندگی می کنند نیز با همان احتیاط واجد شرایط هستند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای واکسن های دیگر آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا باید فعلاً منتظر بمانند ، حتی اگر واجد شرایط باشند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید هنگامی که آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشند ، راهنمایی هایی در مورد تقویت کننده های این گروه به اشتراک می گذارد.

جانسون اند جانسون در اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است که دوز دوم می تواند اثربخشی واکسن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای خود تایید کند.

قرار است یک هیئت مشاوره FDA در 14 و 15 اکتبر برای بررسی عکس های تقویت شده مودرن و جانسون و جانسون تشکیل جلسه دهد. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer مجاز به گرفتن عکس های تقویت کننده از مارک دیگر هستند یا برعکس – اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

دکتر Gunder در Science Science گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه تمام ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – کدام یک را ابتدا دریافت کردید و کدام را باید به عنوان تقویت کننده دریافت کنید” تا ببیند بهترین ترکیب چیست. “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه سیستم های ترکیب و مسابقه داشته باشیم.”

دکتر Chloe Tisdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده کارشناسی ارشد بهداشت عمومی در دانشگاه شهر نیویورک ، خاطرنشان کرد: صرف نظر از این ، این افراد هنوز از مزایای اولین دوره کامل واکسن ها استفاده می کنند.

او گفت: “اثر واکسن ها هنوز بالا است.” مردم باید حتی بدون تقویت کننده ها همچنان احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی باید یک دوز تقویت کننده دریافت کنم؟

با توجه به CDC ، اگر از دومین تزریق Pfizer شما شش ماه یا بیشتر می گذرد ، خوب هستید. برای سادگی ، دکتر بوخولز پیشنهاد می کند به سادگی ششمین سالگرد را برای دوز دوم انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که هنگام دریافت دوز اول خود دچار نقص ایمنی شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما واجد شرایط دریافت دوز اضافی واکسن COVID 28 روز پس از تزریق دوم خود هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – بیشتر شبیه مکمل برای تضعیف سیستم ایمنی با بقیه افراد واکسینه شده است.

همچنین ایده خوبی است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا ، یک تقویت کننده تزریق کنید.

خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه گذشت. آیا باید برای گرفتن عکس به مرکز جاویتس برگردم یا چه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون دسته جمعی در نیویورک ، از جمله مرکز Javits ، بسته شده اند ، در حالی که برخی دیگر کاهش یافته است. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک های محلی شما است. شهر نیویورک و دولتهای ایالتی و فدرال همگی ابزارهای جستجوی واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد بر اساس تولید کننده مرتب سازی کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از سایتی با واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای یک برنامه آنلاین مفید است ، که در آن می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای قرارهای ایمن سازی برای افراد دارای معلولیت و سالمندان نیویورکی را فراهم می کند. می توانید با شماره گیری 877-VAX-4NYC (879-829-4692) سواری خود را ترتیب دهید. COVID-19 و واکسن یاب آنفلوآنزای شهر همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا مکانهای واکسیناسیون قابل دسترس را انتخاب کنند. شما می توانید با مراجعه به اینترنت یا تماس با خط تلفن بالا در خانه ، برای تعیین وقت واکسیناسیون در منزل خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از برنامه زمانبندی واکسن ایالت خود استفاده کنند یا برای تعیین دوز تقویت کننده با شماره 1-855-568-0545 1-855 تماس بگیرند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر Buckols می گوید شاید در مورد آنچه بعد از دوز دوم Pfizer خود تجربه کرده اید. او بعد از ضربه دوم و شلیک تقویت کننده ، درد دست و کمی خستگی داشت. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه وب کامل شده با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکسهای بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین جزئیات بیشتری در مورد واجد شرایط بودن ارائه می دهد و اسلایدها و صورت جلسه از کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *