اوکراین به خسارات نظامی و خستگی در جنگ با روسیه اعتراف می کند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کیف به دنبال تبلیغات گسترده غرب به رهبری آمریکا در خصوص کمک های نظامی گسترده به اوکراین، به تلفات و فرسودگی نیروهای خود در جنگ با روسیه اعتراف کرد.

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین عصر یکشنبه در مصاحبه با وال استریت ژورنال از تلفات بیشتر و خسارات شدید مهمات نظامی این کشور خبر داد.

رزنیکوف توضیح داد: “ما باید واحدهای خود را ارتقا دهیم، آنها را جایگزین و تعدیل کنیم، زیرا تلفات زیادی داریم. ما از شرکای خود خودروهای زرهی بیشتری می خواهیم.”

به گزارش سایت Ryanowsti به نقل از این مصاحبه، ما باید برخی مناطق را بازسازی کنیم، قلعه ها را به روز کنیم و یک استراتژی عملیاتی جدید برنامه ریزی کنیم.

وزیر دفاع اوکراین همچنین گفت که سامانه‌های موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و موشک‌های ضدتانک سبک دیگر در فهرست تجهیزات اولویت‌دار نیروهای مسلح اوکراین قرار ندارند و افزود که حملات دوربرد به کیف دیگر در اولویت نیست و مستلزم نصب توپخانه است.

چند هفته پیش منابع آلمانی گزارش دادند که دولت کیف از برلین درخواست خرید 100 توپ خودکششی مدل «هویتزر» کرده است.

اما اندکی پس از آن، مجله اشپیگل به نقل از منابع دولتی آلمان نوشت که برلین از تانک ها و توپخانه های دوربرد اوکراینی برای حمله به خاک اوکراین استفاده کرده است و به دلیل ترس از ارائه آنها خودداری کرده است. (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در گزارشی درباره تلفات و تلفات ارتش اوکراین از آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس گفت: «242 هواپیما، 137 هلیکوپتر، 1506 پهپاد، 353 سامانه موشکی ضد هوایی. 3995 دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، 741 خودرو، چندین موشک انداز، 3127 توپ و خمپاره صحرایی و همچنین 4128 خودروی ویژه نظامی منهدم شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.