اپوزیسیون ارمنستان بار دیگر در ایروان تظاهرات کردند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، معترضان به دولت ارمنستان و مخالفان نیکول پیشینیان نخست وزیر این کشور شامگاه شنبه بار دیگر در ایروان تظاهرات کردند.

سخنگوی خبرگزاری ریانووستی در ایروان گزارش داد که «تظاهرات مخالفان در مرکز ایروان برای استعفای پیشینیان نخست وزیر ارمنستان برگزار شد».

پیش از این راهپیمایی تجمعی در میدان فرانسه برگزار شد و سپس ستونی از معترضان در امتداد خیابان بگرامیان، جایی که ساختمان های پارلمان و کاخ ریاست جمهوری در آن قرار دارد، راهپیمایی کردند.

نزدیک به دو ماه از آغاز اعتراضات گسترده در ارمنستان برای استعفای پیشینیان می گذرد. مخالفان او بر این باورند که او در حال تلاش برای دادن امتیازات جدید به باکو در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان است و اعلام می کنند که قصد دارند نقشه های او را خنثی کنند.

پیش از این مخالفان دولت پیشینیان در جریان نشست شورای وزیران سازمان پیمان امنیت جمعی در مقابل کاخ ریاست جمهوری دست به تظاهرات زدند. (جزئیات بیشتر)

معاون رئیس پارلمان ارمنستان و رهبر اپوزیسیون اشخان ساکتلیان گفت که مخالفان قصد دارند هر زمان که یک هیئت خارجی به ایروان سفر کند تا آنها را از خواسته های مخالفان مطلع کند.

انتهای پیام/ ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.